Femeile de carieră nu pot atrage bărbaţi! Află care sunt motivele

Un nou studiu a conchis că femeile aleg să-și construiască o carieră pentru că le este frică de faptul că sunt neatrăgătoare pentru a se căsători.
Alina Costache
08 mart. 2014, 07:41
Femeile de carieră nu pot atrage bărbaţi! Află care sunt motivele

Echipa de cercetatori care a realizat acest studiu considera ca femeile vor alege servieta in detrimentul unui posibil copil cand sunt prea putini barbati in jur.

Cu cat o femeie este mai banala, cu atat ea este mai posibil sa-si construiasca o cariera, sustine studiul, potrivit Daily Mail.

Pentru a ajunge la aceasta concluzie, cercetatorii au ales un numar de barbati dintr-o zona pe care i-a numit rata operationala pentru sex. Dupa ce au colectat date din mai multe regiuni americane, au constat ca proportia femeilor cu cariere infloritoare este mai mare acolo unde rata barbatilor operationali pentru sex este mai mica.

In plus, femeile care au devenit mame in aceste zone au facut-o la o varsta mai inaintata si au avut mai putini copii.

Citeşte continuarea pe lyla.ro

DailyBusiness
Alexandru Rafila: Amploarea și viteza cu care se răspândesc mesajele antivaccinare au devenit alarmante
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Imagini incredibile cu Andreea Esca în Grecia! Nimeni nu se aștepta să pozeze așa – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Fosta rivală a Simonei Halep, apariție senzuală pe covorul roșu! Cum s-a afișat Camila Giorgi la Festivalul de Film de la Veneția
Capital.ro
Călin Georgescu, direct în fața judecătorilor. Ce se întâmplă cu fostul candidat la prezidențiale
Playtech.ro
Ce se întâmplă cu rovinieta în 2025 și 2026, cât vor plăti românii ca să conducă o mașină pe drumurile patriei
Adevarul
Palatul romilor, copie a Casei Albe, înnebunește Internetul. Doi vloggerii l-au prezentat lumii întregi
wowbiz.ro
Ioana Tufaru, la un pas de moarte. Soțul, Ionuț, a găsit-o leșinată pe jos în casă și s-a speriat teribil. ”Puteam să mă duc…dincolo”. Primele declarații sunt șocante
Economica.net
Anunţ-bombă de la Petrom. E jale
Prosport.ro
FOTO. Cum arată seducătoarea de fotbaliști: „Nu mi-am făcut nicio operație”
kanald.ro
El este bărbatul de 40 de ani care a murit ars de viu, după ce s-a prăbușit cu mașina de pe podul de pe Centura Capitalei. Ar fi suferit din dragoste
Cancan.ro
Primarul Sectorului 3, noapte albă cu brigada de modeline ca-n vremurile “bune” (2010)! Robert Negoiță, la volanul unui Bentley de 200 k €, petrecere ca în filme cu Regele Modelelor! După s-a retras pe cameră cu trei semi minore!
iamsport.ro
”Bă, nu veni când semnează contractul! Ce ești tu, impresarul lui?! Cine a semnat pentru Alanya, Gică sau Ianis?” Și-a ieșit din minți după ce Hagi jr. a fost prezentat în Turcia
MediaFlux
Cheltuieli în plus pentru cei care stau la bloc. Cum se calculează costurile în funcție de etaj
stirilekanald.ro
Cristian și Adelin au murit în accidentul de la Budeasa. Aveau 21 și 23 de ani și erau studenți cu planuri mari de viitor. O fată e în stare gravă: "Se ducea la facultate să dea examen"
substantial.ro
Știai că trezitul la ora 3 sau 4 dimineața este un semn clar de…