MIZERIE de nedescris la spitalul din Constanţa.Directorul, reacţie HALUCINANTĂ: Gândacii, aduşi de rău-voitori

Situaţie incredibilă în Constanţa. Deşi pe internet au apărut imagini revoltătoare cu gândaci şi mucegai în spitalul judeţean, în urma controlului, autorităţile nu au găsit nicio neregulă. Mai mult, directorul unităţii susţine că gândacii ar fi fost aduci în spital de rău-voitori, într-o cutie.
Iulian Tudor
11 mart. 2014, 13:53
MIZERIE de nedescris la spitalul din Constanţa.Directorul, reacţie HALUCINANTĂ: Gândacii, aduşi de rău-voitori

Directorul Spitalului Judeţean Constanţa susţine că totul a fost o înscenare şi că imaginile nu au fost filmate la el în unitate, potrivit România TV. „Oricine poate să vină cu o cutie de gândaci, să îi arunce şi să filmeze cu telefonul. Noi considerăm că nu au fost surprinse aici imaginile. Pacienţii au spus foarte clar că nu sunt probleme în sensul relatat. Consider că a fost o provocare. Cineva a vrut să ne facă rău„, a declarat directorul Spitalului Judeţean din Constanţa.

Reprezentanţii Direcţiei de Sănătate Publică au mers deja în control. Culmea, nu au găsit nicio neregulă. „Noi verificăm condiţiile igienico-sanitare la momentul în care se face controlul. Am mers la faţa locului şi am întrebat pacienţii dacă au văzut gândaci. Şi mi-au spus că nu. Nu aş putea să vă spun unde au apărut sau dispărut atâţia gândaci„, a precizat directorul Direcţiei de Sănătate Publică, Constantin Dina.

Autorităţile vor continua ancheta şi vor analiza, de asemenea, şi imaginile filmate de pacienţi pentru a afla dacă într-adevăr au fost filmate în spitalul din Constanţa.

DailyBusiness
Adrian Năstase, prezent la parada militară de la Beijing, unde sunt și Vladimir Putin, Xi Jinping și Kim Jong Un
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Tania Budi a făcut furori în costum de baie! Imagini incendiare cu vedeta în vârstă de 57 de ani! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Câte clase are Ianis Hagi, de fapt. La ce vârstă a dat primul său gol din carieră
Capital.ro
„Muntele de otravă” din România de care puțini au auzit. E bine să stai departe de acest loc: Acolo, oamenii mor de tineri
Playtech.ro
Când intră alocațiile copiilor în luna septembrie. Se pot baza părinții pe banii de la stat pentru pregătirile de școală?
Adevarul
Cum arată un apartament de 7,4 metri pătrați închiriat cu 650 de dolari pe lună: „Asta nu e un apartament, e o celulă de închisoare”
wowbiz.ro
Doliu în lumea boxului! A murit Joe Bugner, fostul campion la categoria grea. Și-a dat ultima suflare la 75 de ani, la azil
Economica.net
Apare o nouă fabrică de autobuze electrice în România
Prosport.ro
FOTO. Cum arată mama a doi copii care a participat la Campionatele Mondiale de Bikini Fitness
kanald.ro
A fost găsită ascunzătoarea lui Emil Gânj. Unde a stat cel mai căutat criminal din România în tot acest timp
Cancan.ro
Se mai face sau nu sezonul 10 de la Insula Iubirii?! Șefii Antena 1 au luat deja decizia și nu mai există cale de întoarcere
iamsport.ro
Fostul jucător al Rapidului și-a spus părerea despre Radu Banciu: ”Am văzut că mulți încearcă să îl copieze!”
MediaFlux
Rate mai mici la creditele de consum. Anunț de ultimă oră de la BNR
stirilekanald.ro
Ascunzătoarea lui Emil Gânj, găsită de polițiști! Ucigașul și-a construit un „adăpost” sub pământ
substantial.ro
Dacă partenerul tău vrea să facă duș cu tine, înseamnă că..