Ce trebuie să miroşi şi cu ce să-ţi faci masaj, ca să scapi de grăsimea de pe burtă

Cercetarile in materie de medicina au ajuns la un nivel la care putina lume s-ar fi putut astepta. Astfel, japonezii sustin ca, pentru a scapa de kilogramele in plus si pentru a topi grasimea abdominala, organismul trebuie stimulat cu o serie de mirosuri si masaje care ii dau corpului “mesajul” de a arde grasimea si a stopa aparitia acesteia.
Alina Costache
29 mart. 2014, 07:37
Ce trebuie să miroşi şi cu ce să-ţi faci masaj, ca să scapi de grăsimea de pe burtă

Astfel, se pare ca mirosul de grepfruit si cel de lamaie ii transmit organismului informatia de a arde grasimile in exces si astfel este stopata luarea in greutate.

Totodata insa, exista o serie de uleiuri naturale, pe care le puteti prepara acasa, care ajuta la dizolvarea grasimii abdominale.

Aceste uleiuri se aplica pe zona abdominala prin masaj lent, in profunzime, de cate doua ori pe zi, timp de 5 zile pe saptamana. Masajul ajuta la „dizolvarea” celulelor grase de sub piele iar in maxim 6 saptamani, timpul necesar pentru acest tratament, rezultatele vor fi de-a dreptul incredibile.

Realizarea masajului se face cu miscari circulare largi pe latimea abdomenului, pentru a stimula arderile.

Citeşte continuarea pe Lyla.ro

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Gigi Becali a anunțat un nou transfer la FCSB după victoria cu Rapid: „E semnat!”
Capital.ro
A murit una dintre cele mai mari actrițe. A fost cea mai iubită. Nu o vom uita niciodată!
Playtech.ro
Plata taxei de timbru: unde se face dacă nu ai domiciliul stabilit în România
Adevarul
Fost membru al CSM, derapaj după referendumul anunțat de Nicușor Dan: „E nebunia unui dictatoraş de operetă care şi-a uitat pastilele”
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Scene neverosimile la Digi Sport! Săpunaru a dat drumul scandărilor în direct: ”M**e, Steaua!”
MediaFlux
Raport teribil al Avocatului Poporului privind pensiile românilor: Se pune în pericol dreptul fundamental la pensie
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet