Emoţionant! Ultima dorinţă a întemeietorului Craiovei Maxima, înainte de moarte

Întemeietorul Craiovei Maxima, Corneliu Stroe, a murit în noaptea de marţi spre miercuri, la vârsta de 70 de ani. El era preşedinte de onoare al clubului nou înfiinţat pe lângă primărie, CS Universitatea Craiova.
Daniel Spătaru
02 apr. 2014, 14:44
Emoţionant! Ultima dorinţă a întemeietorului Craiovei Maxima, înainte de moarte

Corneliu Stroe s-a stins din viaţă pe 1 aprilie, la 70 de ani, dar dragostea de fotbal nu l-a părăsit până în ultima clipă. Mai mult, el era convins că poate rezolva animozităţile din fotbalul oltean, iar Craiova va avea din nou o echipă de fotbal puternică.

Citeşte şi Corneliu Stroe a murit. Jucătorii de la Craiova Maxima, profund afectaţi: „Aveţi chef de glume? E 1 Aprilie?”

Potrivit fanatik.ro, în urmă cu două săptămîni fostul preşedinte al Craiovei Maxima a iniţiat o întîlnire cu nişte apropiaţi ai lui Adrian Mititelu pentru a încerca să îl convingă pe acesta să accepte o discuţie privată cu principalul finanţator al celor de la CS Universitatea, Mihai Rotaru.

Nea Cornel a iubit enorm clubul Universitatea Craiova. El a fost conştient că în Craiova trebuie să fie doar o singură echipă, iar stema, pe care majoritatea suporterilor din Bănie o recunosc, cea cu leul, care acum este la Adrian Mititelu, trebuie să intre de urgenţă în posesia oamenilor care au bani pentru ca acest brand să nu dispară.

Citeşte şi A murit Corneliu Stroe, preşedintele Craiovei Maxima

În aceste condiţii, ştim sigur că domnul Stroe dorea foarte mult să îi pună la masă pe Mititelu şi pe Rotaru pentru a încerca să îi facă pe aceştia să bată palma pentru o singură echipă. După ce a auzit de la apropiaţii lui Mititelu care ar fi condiţiile unei eventuale întîlniri între cei doi, le-a promis oamenilor respectivi că, în cel mai scurt timp, îl va informa şi pe Mihai Rotaru de această discuţie. Însă, din păcate, discuţia cu patronul de la CSU nu a apucat să o mai facă„, a povestit pentru Fanatik un apropiat a lui Corneliu Stroe.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
Cum cheltuie banii companiile de stat. Achiziție publică cu prețuri de 565 ori mai mari față de valoarea pieței
Capital.ro
Călin Georgescu a făcut semnul secret. Ce semnificație avea semnul făcut de Elena Udrea: Nu e nimic întâmplător
Playtech.ro
Averea uriaşă pe care o avea Rodica Stănoiu! Iubitul tânăr a moştenit tot, ce s-a aflat abia acum despre ce a agonisit
Adevarul
Cum poate exploata Ucraina vulnerabilitățile sistemului de apărare al Rusiei. Mutarea ce poate da o lovitură devastatoare capacităților Moscovei
wowbiz.ro
Ce se întâmplă cu Dan Petrescu, după ce s-a aflat că se confuntă cu probleme de sănătate! Daniel Pancu, dezvăluiri neașteptate după revederea cu antrenorul: „Am fost surprins…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Haos la Gara de Nord! Un bărbat a urcat pe acoperiș și a aruncat cu cărămizi și tencuială în trecători și mașini
iamsport.ro
Președintele Sloboziei și-a ieșit din minți și l-a acuzat direct pe arbitru: ”E fault și roșu la Tănase! Nu ai dat ca să nu îl elimini”
MediaFlux
Bani în plus la pensie și în 2026. Ministrul Muncii, Florin Manole dă vestea pensionarilor
stirilekanald.ro
De ce a murit, de fapt, Marco? Primele date despre moartea suspectă a tânărului de 18, găsit fără suflare de mama sa după ce a fost la o petrecere
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde