Mariajul care a şocat lumea

Jodie Foster s-a căsătorit cu partenera sa de viaţă, fotografa Alexandra Hedison, a anunţat, miercuri, un purtător de cuvânt al actriţei americane deţinătoare a două premii Oscar.  
Alina Costache
24 apr. 2014, 14:29
Mariajul care a şocat lumea

Actriţa şi regizoarea Jodie Foster, în vârstă de 51 de ani, celebră pentru discreţia cu care îşi înconjoară viaţa privată, a vorbit prima dată public despre faptul că este gay în discursul de acceptare a trofeului pentru întreaga carieră de la cea de-a 70-a ediţie a galei Globul de Aur, care a avut loc anul trecut.

Alexandra Hedison, în vârstă de 44 de ani, care a avut o relaţie cu realizatoarea de televiziune Ellen DeGeneres, din 2001 până în 2004, este fotografă şi actriţă. Cel mai recent, ea a jucat în serialul produs de Showtime „The L Word”.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Ultimele informaţii despre Daniel Bîrligea înaintea derby-ului FCSB – Rapid! Ce şanse are să intre titular. Exclusiv
Capital.ro
Tentativă de lovitură de stat. Călin Georgescu vrea să scape. Ce au cerut avocații înainte de judecată
Playtech.ro
Bani în plus la pensie în 2026. Lista pensionarilor care se vor bucura de venituri mai mari de anul viitor
Adevarul
UE acordă Ucrainei un împrumut masiv de 90 de miliarde de euro. Viktor Orbán, critic: „A da bani înseamnă război”
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
20.000.000 de euro pentru Florin Tănase: 'Este un profesionist'
MediaFlux
Cel mai căutat loc de muncă din România! Este plătit cu 2500 de euro!
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet