SIMONA HALEP. Gest IMPRESIONANT făcut pentru ROMÂNI de SIMONA HALEP

SIMONA HALEP. desi nu este recuperata complet dupa accidentarea de la glezna, suferita la Wimbledon, SIMONA HALEP a decis să joace la BRD Bucharest Open din respect pentru publicul din România. SIMONA HALEP este favorita nr. 1 la BRD Bucharest Open şi va juca, miercuri, primul meci. SIMONA HALEP.
Filip Stan
09 iul. 2014, 08:05
SIMONA HALEP. Gest IMPRESIONANT făcut pentru ROMÂNI de SIMONA HALEP

SIMONA HALEP. Biletele pentru BRD Bucharest Open au fost deja epuizate, astfel că SIMONA HALEP a luat decizia de a evolua cu orice risc din respect pentru romani.

Virginia Ruzici, impresarul sportivei, a dezvaluit ca SIMONA HALEP avea nevoie de o pauza dupa ce a suferit o entorsa usoara la glezna stanga in partida cu Eugenie Bouchard, de la Wimbledon.

„In mod normal, SIMONA HALEP acum ar fi avut nevoie de o pauza deoarece are glezna lovita”, a spus Virginia Ruzici.

SIMONA HALEP sustine insa ca este recuperata din punct de vedere fizic, insa a recunoscut ca joaca la BRD Bucharest Open doar pentru a nu-i dezamagi pe romani.

„Am auzit si eu ca nu mai sunt bilete si imi inchipui ca oamenii au facut asta cu gandul ca ma vor vedea pe mine in ultimele doua partide, asa ca nu vreau sa dezamagesc”, a declarat SIMONA HALEP, care va juca, miercuri, de la ora 17:00, Indy de Vroome, în direct la Digi Sport.

„Cred in sansa mea, chiar daca vin dupa doua turnee pe iarba, imi doresc sa castig la Bucuresti”, a mai spus SIMONA HALEP.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Transferul anului în televiziune! Denise Rifai a semnat cu Antena 1! Ce emisiune va prezenta
Fanatik.ro
Uluitor! S-au plătit 50 de milioane de euro pentru un atacant care a marcat un singur gol în acest sezon
Capital.ro
Obligație în oraș pentru românii cu casă sau apartament. Se curăță trotuarul în fața porții sau a blocului. Termen, 24 ore
Playtech.ro
Amenzi usturătoare pentru românii care nu curăță zăpada. Cât riști să plătești în 2026
Adevarul
Mai mulți fotbaliști de la Poli Timișoara, acuzați că au bătut cu bestialitate un adolescent de 19 ani. „Dacă avea cu câteva kilograme mai puţin, îi măturam creierii de pe asfalt”
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
Fostul internațional, atac direct la Radu Banciu: ”Nu salută! E un mitocan desăvârșit”
MediaFlux
Rusia a început să se teamă de arme nucleare. Țările din Occident care au băgat spaima în Moscova
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil