LOTO: O şomeră a câştigat marele premiu de 32 de milioane de euro. Ce va face cu premiul

LOTO: Margaret Loughrey, o femeie din Marea Britanie, a reusit sa castige suma de 32 de milioane de euro la loto, dupa ce a cumparat un bilet in timp ce se ducea acasa de la biroul de somaj.
Alina Costache
04 aug. 2014, 12:27
LOTO: O şomeră a câştigat marele premiu de 32 de milioane de euro. Ce va face cu premiul

Loto: In loc sa se bucure de norocul ei, femeia a decis sa dea dovada de generozitate si umanitate si sa ii ajute pe cei care au nevoie, potrivit The Mirror.

In momentul in care a castigat premiul, Margaret nu avea un loc de munca si traia dintr-un ajutor social de 65 de euro pe saptamana. Aceasta spune ca vrea sa isi doneze intreaga avere, pentru ca stie cum este sa nu ai nimic si ca nu ii poate parea rau dupa ceea ce nu a avut niciodata.

„Mi-am petrecut jumatate din viata de adult fara o slujba, iar cealalta jumatate lucrand pentru salariul minim. Stiu cat de greu poate fi”, a spus femeia.

De cand a castigat premiul, britanica a donat diverse sume celor care aveau nevoie de ajutor. Totusi, Margaret a spus ca va pastra putin peste un milion de euro pentru ea, iar restul ii va dona in folosul orasului Strabane, in care locuieste.

DailyBusiness
Cseke Attila anunță tăieri masive în administrația locală. 40.000 de posturi vor fi desființate
Spynews
Ce spune Otniela Sandu despre bărbatul cu care a fost surprinsă de curând. Ce legătură există, de fapt, între cei doi
Bzi.ro
Fotbalistul Alex Florin Macarencu, acuzat de producerea unui accident mortal în Constanța. Acesta ar fi fost băut și drogat și ar fi fugit de la locul faptei
Fanatik.ro
Primul român condamnat pentru terorism a solicitat statului să-i plătească peste un miliard de lire sterline. Motivul incredibil invocat de Dragoș Ciupercescu
Capital.ro
Permisul auto se suspendă automat. Șoferii trebuie să achite banii la primărie în 90 de zile: Un model pe care l-am luat din alte ţări
Playtech.ro
Copacul „toxic” pe care grădinarii nu-l recomandă pentru curte. Alte patru specii ar trebui evitate, spun specialiștii
Adevarul
Cresc ratele pentru creditele ipotecare de la 1 octombrie. Cum poate fi atenuat impactul
wowbiz.ro
Unde va fi înmormântat Irinel Columbeanu? Fostul afacerist și-a exprimat clar dorința și a lăsat directive apropiaților: „Ar trebui să iau legătura după decesul lui”
Evz.ro
O țară din Europa renunță la banii cash. Jumătate din populație n-are un cont bancar
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, imagini hot în plină vară! Fosta iubită a lui Grigor Dimitrov s-a afişat în costum de baie
kanald.ro
Trupul unei femei a fost găsit sub apă, legat de greutăți din beton, în Thailanda. Autoritățile investighează crima misterioasă
Cancan.ro
Gabriel Mihai Dinculescu s-a sinucis la 41 de ani. Modul tulburător în care a fost descoperit
iamsport.ro
Reclamă un penalty evident la Oțelul - Rapid 1-1: ”Nu era nevoie de VAR! Retrage brațul spre minge, cum așa ceva?!”
MediaFlux
ANAF verifică cheltuielile românilor. Se ia în vizor o practică des întâlnită privind reducerea impozitului
stirilekanald.ro
Tânără însărcinată în 8 luni, moartă lângă fetița de trei ani. A adormit și...
Decizia radicală luată de PSD. Totul este în aer