DOCTOR MENCI mănâncă sănătos şi DUPĂ GRATII. Cum se comportă Gheorghe Mencinicopschi în ÎNCHISOARE

Doctor Menci mănâncă sănătos şi după gratii. Într-un interviu acordat de fiica sa ziarului Ring, aceasta povesteşte că Gheorghe Mencinicopschi îşi alege cu grijă alimentele de la magazinul penitenciarului.
Filip Stan
02 sept. 2014, 08:21
DOCTOR MENCI mănâncă sănătos şi DUPĂ GRATII. Cum se comportă Gheorghe Mencinicopschi în ÎNCHISOARE

Adept al alimentaţiei sănătoase, doctor Menci îşi cumpără legume şi fructe şi foloseşte doar ulei de măsline. Cât priveşte timpul petrecut în închisoare, fiica nutriţionistului a declarat că tatăl ei citeşte şi scrie, lucruri care îi dau echilibru şi putere să treacă mai uşor peste perioada de detenţie.

„Tata este un om onest, puternic şi echilibrat, dar stresul acela l-a afectat. El avea înainte de proces probleme cu inima, iar tensiunea în care a stat şapte ani le-a agravat. Când a plecat şi-a luat medicamentele cu el în bagaj, iar acolo îi sunt administrate zilnic de infirmierii penitenciarului „, a declarat Ioana, fiica profesorului Mencinicopschi.

„Există magazinul penitenciarului de unde îşi ia fructe şi legume şi şi-a achiziţionat ulei de măsline pentru a-l adăuga în salate. Ne-a mărturisit că hrana din penitenciar este OK şi reuşeşte să facă o selecţie din ceea ce este în meniu. În rest, tata ne-a spus că sunt în regulă condiţiile din penitenciar, că oamenii de acolo s-au purtat normal şi i-au arătat bunăvoinţă”, a mărturisit fiica renumitului cercetător.

Gheorghe Mencinocopschi a fost condamnat la 8 ani de închisoare în dosarul ICA.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Ei sunt sportivii care participă la Survivor România 2026! Au scris istorie, dar acum vor să depășească și provocările din Republica Dominicană
Capital.ro
Călin Georgescu a primit decizia definitivă privind controlul judiciar. Este și bun de plată. Ce sumă îl obligă Tribunalul București să achite
Playtech.ro
Iluzia optică pentru cei cu un IQ mare. Poţi vedea elefantul în 4 secunde
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Termen limită pentru taxe și impozite locale. Decizie în Guvern
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”