Moarte înfiorătoare pentru un bistriţean: O bucată de lemn căzută dintr-o căruţă i s-a înfipt direct în gât

Un bărbat din judeţul Bistriţa Năsăud a avut parte de o moarte înfiorătoare: o bucată de lemn căzută dintr-o căruţă i s-a înfipt direct în gât, potrivit România TV. Omul se afla într-o mașină, iar şoferul nu a văzut atelajul oprit pe marginea drumului şi a intrat direct în el.
Alina Costache
29 sept. 2014, 06:40
Moarte înfiorătoare pentru un bistriţean: O bucată de lemn căzută dintr-o căruţă i s-a înfipt direct în gât

Un şofer din Bistrița-Năsăud nu a observat o căruță cu lemne pe marginea drumului şi a intrat direct în ea. Pasagerul de pe locul din dreapta a murit pe loc, după ce un lemn a pătruns prin parbriz şi i s-a înfipt direct în gât.

Teribilul accident a avut loc în localitatea Şieu Odorhei. Trei bărbaţi se întorceau de la muncă spre casă, cu mașina. Şoferul nu a observat căruţa încărcată cu lemne şi a intrat în ea. Pasagerul din dreapta, în vârstă de 36 de ani, a murit pe loc, după ce un lemn a pătruns prin parbriz şi i-a intrat direct în gât.

Căruţa era condusă de doi copii care fuseseră în pădure după lemne, iar pe drum au făcut pană şi s-au oprit să rezolve problema. În urma impactului a fost rănit şi unul dintre ei, dar este în afara oricărui pericol.

Bărbatul decedat a lăsat în urma lui o soţie însărcinată în şase luni, dar şi un copil de un an şi jumătate.

Un alt accident grav a avut loc în localitatea Buneşti din judeţul Cluj. Un biciclist în vârstă de 55 de ani a murit după ce a fost lovit de un şofer care nu l-a observat.

Traficul rutier a fost blocat între Gherla şi Dej, iar coloana de maşini s-a întins pe câţiva kilometri.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Povestea militarului care a stat în comă 10 zile după ce a fost lovit în plin de un șofer cu permisul suspendat și cu alte 5 dosare penale pe rol. ”Mi s-a prăbușit toată lumea”
Capital.ro
Călin Georgescu a scăpat! Instanța i-a ridicat măsura controlului judiciar. E liber să plece din România
Playtech.ro
Programul mall-urilor de Paște 2026. Unde poți face cumpărături chiar pe 12 aprilie
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu a făcut infarct! Familia ar fi cerut transferul la Viena: „Pacientul este…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O tânără însărcinată și-a pierdut viața în Câmpina, după ce a intrat cu mașina într-un copac. Avea doar 28 de ani
iamsport.ro
Banciu cere desființarea unei echipe din SuperLiga: ”O chestiune de prioritate națională, ai dovada clară!”
MediaFlux
Fără amenzi pentru șoferi. Permisul auto și talonul ar putea să nu mai fie prezentate fizic
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj