TRAGEDIE în Giurgiu. Un copil de 7 ani a murit după ce a fost călcat de un buldoexcavator

Un copil în vârstă de şapte ani din Bucureşti care se afla în vizită la bunici, în localitatea Vieru din judeţul Giurgiu, a decedat sâmbătă după ce a fost strivit de şenila unui buldoexcavator care efectua reparaţii la drumul din comună.
Filip Stan
11 oct. 2014, 16:44
TRAGEDIE în Giurgiu. Un copil de 7 ani a murit după ce a fost călcat de un buldoexcavator

„Un tânăr în vârstă de 27 de ani din localitatea Deleşti, judeţul Vaslui, în timp ce efectua lucrări de reabilitare cu un buldozer cu şenilă şi lamă pe un drum din satul Vieru, comuna Putineiu, judeţul Giurgiu, a accidentat mortal un minor în vârstă de şapte ani de zile din Bucureşti care se afla cu părinţii în vizită la bunici şi se juca nesupravegheat în zona utilajului”, a declarat sâmbătă pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al IPJ Giurgiu, Cornel Vasilache.

El spune că băiatul a fost agăţat de utilajul care a trecut cu şenila peste el.

Poliţiştii şi inspectorii de muncă efectuează cercetări pentru stabilirea exactă a împrejurărilor în care s-a produs accidentul şi pentru încadrarea juridică corespunzătoare a faptei.

Citeşte şi ACCIDENT în Capitală, după ce un şofer nu a acordat prioritate VIDEO

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi informații în cazul fetei de 13 ani care și-a înjunghiat tatăl pentru a-și salva mama! Ce a declarat viceprimarul localității
Fanatik.ro
Ce datorii are, de fapt, CFR Cluj. Avem actele depuse în dosarul de insolvență. Exclusiv
Capital.ro
Noi avantaje pentru romanii care ies la pensie în Germania. Ce trebuie să știe cei născuți după 1963
Playtech.ro
Costurile ascunse ale panourilor fotovoltaice. Ce mai poți plăti după instalare și cât rezistă invertorul
Adevarul
Marea ipocrizie de la Evaluarea Națională: de ce preferăm note umflate în locul unei testări reale
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 4 ani și-a pierdut viața pe patul de spital, după ce a fost infectată cu difterie
iamsport.ro
A spus care ar fi motivul real pentru care Baiaram nu a plecat încă de la Craiova: ”Asta e de fapt povestea!”
MediaFlux
Războiul merdenelelor vs. croissante continuă, chiar dacă La Mița Biciclista și Edmond Niculușcă și-au pus cenușă în cap și și-au cerut, târziu, scuze. Nea Mihai a dat lovitura, în timp ce primarul Ciucu s-a băgat și el în seamă
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat