Taxă de 10 lei pentru cei care vor merge pe Transfăgărăşan

Ministrul Transporturilor, Ioan Rus, a spus că este posibil ca pe Tranfăgărăşan să fie impusă o taxă de drum de 10 lei. 
Iulian Tudor
14 oct. 2014, 10:43
Taxă de 10 lei pentru cei care vor merge pe Transfăgărăşan

Ministrul Transporturilor, Ioan Rus, a vorbit zilele trecute şi despre reabilitarea drumului naţional dintre Piteşti şi Curtea de Argeş. „Acest drum va fi reabilitat, căci este important. La fel se va întâmpla şi cu Transfăgărăşanul şi căutăm soluţii de finanţare pentru a monta acele copertine care să împiedice zăpada din avalanşe să ajungă pe carosabil. În acest fel, drumul va fi deschis mai mult timp. Poate punem o taxă de 10 lei la intrare, poate găsim altă soluţie, vom vedea”, a declarat Ioan Rus.

Citeşte şi TRANSRARĂUL, noul drum care rivalizează cu Transfăgărăşanul şi Transalpina, filmat de la înălţime VIDEO