A mai murit o mare actriţă: S-a stins în braţele soţului său

Actriţa şi prezentatoarea Lynda Bellingham a pierdut lupta cu cancerul. Vedeta de origine canadiană a murit, ieri, în braţele soţului, după o perioadă lungă de suferinţă. Aceasta a fost diagnosticată cu cancer la colon în luna iulie a anului trecut, iar, ulterior, boala s-a extins  la plămâni şi la ficat. Lynda a luat însă decizia de a opri tratamentul împotriva cancerului, pentru că a considerat că nu mai are nicio şansă. 
Alina Costache
20 oct. 2014, 10:31
A mai murit o mare actriţă: S-a stins în braţele soţului său

Lynda Bellingham avea 66 de ani şi este cunoscută cunoscută pentru rolul de mamă pe care l-a avut în reclamele de la Oxo TV, dar şi din show-ul Loose Women, difuzat între anii 2007 şi 2011. „Lynda a murit în pace, în braţele soţului ei, ieri, la un spital din Londra. Familia ei şi-a dorit să le mulţumească asistentelor medicale şi personal pentru îngrijirea lor extraordinară şi suportul acordat. Actriţă, scriitoare şi prezentatoare – până la sfârşit Lynda a fost un profesionist desăvârşit,”a declarat agentul ei, Sue Latimer, potrvit site-ului metro.co.uk.

Vedete care au murit mult prea devreme. Tragediile care au îndurerat milioane de fani

Lynda Bellingham a declarat, recent, într-o apariţie televizată că s-a aflat „într-un loc bun”, atunci când a luat decizia de opri tratamentul şi a spus că: „este esenţial să simţi că ai control asupra vieţii tale.” De asemenea, actriţa a transmis telespectatorilor un mesaj emoţionant: „Prinde-ţi tot, nu vă temeţi! Bucuraţi-vă de momentele în care puţeţi spune membrilor familiei voastre că îi iubiţi, de fiecare dată când aveţi ocazia.”

Lynda Bellingham a primit un premiu OBE în anul 2013 pentru munca de caritate, a scris o carte cu memoriile sal,  dar şi un roman şi este foarte cunoscută după rolul de mamă pe care l-a avut în reclamele  de la Oxo TV, dar şi din show-ul Loose Women  difuzat între anii 2007 şi 2011.

DailyBusiness
Cum arată interiorul casei construite de Adela Popescu și Radu Vâlcan la țară. Actrița, încântată de rezultat
Spynews
Veste de ultimă oră pentru Bianca Drăgușanu și Chef Foa! Ce fac magistrații din București
Bzi.ro
Lora a făcut senzație pe plajă, la 43 de ani! Costumul de baie minuscul și poziţiile provocatoare au atras multe priviri! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cum a ajuns în faliment afacerea senatorului exclus de Diana Șoșoacă, pe care aceasta l-a numit „scursură trădătoare”. Dorin Petrea a împrumutat firma cu sume uriașe
Capital.ro
A murit cea mai iubită actriță a țării. Ne-a părăsit mult prea devreme. Odihnește-te în pace!
Playtech.ro
Accident cumplit pe Valea Oltului: 7 persoane implicate, un copil de 3 ani a murit, iar 6 au ajuns la spital
Adevarul
Migrația, noul pariu electoral al AUR, după modelul partidelor suveraniste din Vest
wowbiz.ro
Ea este refugiata ucraineancă ucisă cu sânge rece în SUA! Avea 23 de ani și fugise din calea războiului, dar a sfârșit înjunghiată la metrou: „Viața ei a fost curmată mult prea devreme”
Economica.net
Noua ordine mondială. Ce acord pregăteşte Trump cu Putin
Prosport.ro
FOTO. Asta e ultima fiță cu Bănel Nicoliță. S-a desfătat cu vin și cu o brunetă
kanald.ro
Protest național pe 8 septembrie! Sindicaliștii din educație cer boicotarea noului an școlar
Cancan.ro
De nerecunoscut! Cum arată Kate Middleton după tratamentul oncologic
iamsport.ro
Mircea Lucescu a răbufnit: ”Piața e invadată de produse străine, noi ce mai avem?”
MediaFlux
Bulgaria ia fața României! Gigantul european Rheinmetall va produce proiectile și praf de pușcă de 1 miliard de euro în țara vecină
stirilekanald.ro
Costi, soția lui și un alt cuplu, morți în urma unui accident rutier, în Germania. Noua mașină i-a devenit sicriu românului și familiei lui
Trecem mai devreme la ora de iarnă în 2025. Data la care se dă ceasul înapoi