ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Preşedintele PAS, candidatul de 0,03%, nu s-a decis pe cine susţine în turul doi

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Preşedintele Partidului Alternativa Socialistă (PAS), Constantin Rotaru, candidat din partea formaţiunii la alegerile prezidenţiale, nu s-a hotărât dacă va cere electoratului său să susţină pe vreunul dintre cei doi candidaţi rămaşi în cursă, în turul al doilea de scrutin: Victor Ponta şi Klaus Iohannis.
Iulian Tudor
04 nov. 2014, 13:14
ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Preşedintele PAS, candidatul de 0,03%, nu s-a decis pe cine susţine în turul doi

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. „Din păcate nu am încredere că România va merge pe o direcţie corectă în niciunul din cele două variante rămase în cursa electorală. Ambele variante au fost la guvernarea României, fie în mod direct, fie prin reprezentanţi şi România se vede unde a ajuns. Nu m-am decis încă ce să le spun alegătorilor mei. Aceştia au votat a treia cale, au votat pentru Alternativa Socialistă, acolo unde capitalismul sălbatic promovat şi de PSD şi de liberali a dat greş„, a declarat, marţi, preşedintele PAS, Constantin Rotaru.

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Candidatul PSD-UNPR-PC, Victor Ponta, a obţinut 40,44% din voturi în primul tur al alegerilor prezidenţiale de duminică, iar reprezentantul ACL, Klaus Iohannis, 30,37%, potrivit datelor furnizate marţi de Biroul Electoral Central, după centralizarea proceselor verbale din toate secţiile de votare.

Potrivit BEC, Constantin Rotaru (PAS) a obţinut 0,30% (28.805 voturi) din preferinţele alegătorilor.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
„Legea Novak”, blocată de Nicuşor Dan! Preşedintele contestă proiectul de lege la Curtea Constituţională. Exclusiv
Capital.ro
Amendă de până la 1.160 lei pentru șoferi. Regulă la transportul obiectelor. Se montează un dispozitiv luminos de culoare roșie
Playtech.ro
Ce pensie iei dacă ai lucrat 17 ani: modul simplu de calcul
Adevarul
Șoc dintr-o bază aeriană rusă. Pilotul şi copilotul unui avion Su-34 au murit după ce sistemul de catapultare s-a declanșat într-un hangar
wowbiz.ro
Ce se întâmplă cu Dan Petrescu, după ce s-a aflat că se confuntă cu probleme de sănătate! Daniel Pancu, dezvăluiri neașteptate după revederea cu antrenorul: „Am fost surprins…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Haos la Gara de Nord! Un bărbat a urcat pe acoperiș și a aruncat cu cărămizi și tencuială în trecători și mașini
iamsport.ro
Președintele Sloboziei și-a ieșit din minți și l-a acuzat direct pe arbitru: ”E fault și roșu la Tănase! Nu ai dat ca să nu îl elimini”
MediaFlux
Carduri sociale de alimente pentru români. Anunț important de la Casa de Pensii
stirilekanald.ro
De ce a murit, de fapt, Marco? Primele date despre moartea suspectă a tânărului de 18, găsit fără suflare de mama sa după ce a fost la o petrecere
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde