DEZBATERE FINALĂ. Klaus Iohannis a explicat de ce nu i-a adresat întrebare lui Ponta în a doua confruntare

DEZBATERE PONTA-IOHANNIS. Candidatul ACL la Preşedinţie, Klaus Iohannis, a explicat, joi, că, la dezbaterea de miercuri seară, de ce nu i-a adresat nicio întrebare contracandidatului său, Victor Ponta, la finalul confruntării, ratând astfel ceea ce putea fi "glonţul de argint". 
Iulian Tudor
13 nov. 2014, 11:18
DEZBATERE FINALĂ. Klaus Iohannis a explicat de ce nu i-a adresat întrebare lui Ponta în a doua confruntare

DEZBATERE PONTA-IOHANNIS. Întrebat, joi, într-o conferinţă de presă, de ce nu i-a adresat nicio întrebare lui Victor Ponta, în finalul confruntării de miercuri seară, de la B1 TV, Klaus Iohannis a răspuns: „Motivaţia pentru care nu am pus întrebarea stă în picioare, ba chiar astăzi am primit confirmarea că domnul Ponta, în chestiuni esenţiale, minte. La ce să-i pun o întrebare?”.

Ulterior, Iohannis a declarat într-un interviu: „Temele şi întrebările care au venit de la moderatoare au fost cunoscute de ambele echipe, dar multe părţi nu au fost cunoscute, discutate şi, aici, intervine prezenţa de spirit a politicianului. Aşa am văzut în momentul acela emisiunea, cred că a fost rezonabil.”

DEZBATERE PONTA-IOHANNIS În cadrul dezbaterii de miercuri seară, de la B1TV, celor doi candidaţi la alegerile prezidenţiale, Klaus Iohannis şi Victor Ponta, li s-a cerut să îşi adreseze câte o întrebare. „Eu îmi scot deja răspunsul, că ştiu ce mă întrebaţi”, a spus Victor Ponta, imediat ce a aflat că Iohannis a fost ales să pună primul întrebarea.

DEZBATERE PONTA-IOHANNIS. Cei doi finalişti s-au confruntat din nou. Vezi cine a fost mai incisiv

Domnul Ponta este astăzi în mare formă şi neagă tot felul de lucruri, vine cu tot felul de neadevăruri. În această situaţie, ce să cred eu că mi-ar răspunde? Eu cred că indiferent ce aş putea să îl întreb eu pe domnul Ponta, ar suci un răspuns care probabil nu ar corespunde realităţii. Nu doresc să vă întreb nimic, domnule Ponta”, a afirmat Iohannis.

Klaus Iohannis a prezentat o scrisoare de sprijin de la ANGELA MERKEL: Categoric mă susţine

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Panică în Dubai! O dronă a lovit un zgârie-nori. Imagini terifiante
Fanatik.ro
Jucătorul important de la Dinamo, transfer la Benfica. „3.000.000 de euro”
Capital.ro
Lumea muzicii a pierdut o adevărată legendă. Era iubit în toată lumea: S-a stins după o luptă lungă
Playtech.ro
Ce radare monitorizează depășirea vitezei pe șoselele din România. Zonele în care poţi lua uşor amenzi
Adevarul
Funcția care deschidea ușile puterii în perioada comunistă. A fost deținută de Stalin și Ceaușescu. Iliescu a fost și el la un pas
wowbiz.ro
Motivul pentru care colegii din trupa Holograf nu își vor lua rămas-bun de la Mugurel Vrabete! Gestul emoționant pe care l-a făcut soția lui Romeo Dediu la priveghi | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Durere fără margini în Constanța. O fetiță de 5 ani și-a pierdut viața după ce casa în care se afla a fost cuprinsă de foc. Mama și fratele ei sunt în stare gravă
iamsport.ro
Fostul conducător al lui Dinamo l-a distrus pe Mircea Rednic: ”Știam că e zero! L-am adus să se certe cu el”
MediaFlux
Un bărbat a dezvăluit ce este viața de apoi. Ce a văzut după ce inima i s-a oprit
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj