Novak Djokovic a câştigat Turneul Campionilor, fără să joace. Federer nu s-a prezentat

Roger Federer, accidentat la spate, a declarat forfait pentru finala Turneului Campionilor, care ar fi trebuit să se dispute duminică la Londra. În aceste condiţii, învingătorul întrecerii a fost declarat sârbul Norvak Djokovic, numărul 1 mondial.
Daniel Spătaru
16 nov. 2014, 17:59
Novak Djokovic a câştigat Turneul Campionilor, fără să joace. Federer nu s-a prezentat

Nu pot juca, este prea riscant la vârsta mea„, a declarat Roger Federer, înaintea finalei cu Novak Djokovic, de la Turneul Campionilor. În aceste condiţii, Djokovic îşi trece în palmares al treilea titlu consecutiv la Turneul Campionilor.

În vârstă de 33 de ani, acesta intenţionează însă să joace în finala Cupei Davis, începând de vineri, când Elveţia va întâlni Franţa.

Pentru victoria de la Turneul Campionilor, Nivak Djokovic va încasa un cec de peste două milioane de dolari.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
O schimbare climatică bruscă aduce Mica Eră Glaciară în Europa: Londra va fi acoperită de gheață trei luni pe an
Capital.ro
Călin Georgescu a primit decizia definitivă privind controlul judiciar. Este și bun de plată. Ce sumă îl obligă Tribunalul București să achite
Playtech.ro
Cât timp ține cozonacul: temperatura la care se păstrează pentru a rămâne fraged
Adevarul
Avertisment dur de la London School of Economics. România e pe drumul dintre „trogloditismul intelectual” și prăbușirea iminentă
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Avertismentul economiștilor: România se îndreaptă spre o criză economică și socială uriașă
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”