Drumul dintre Târgu Jiu şi Băile Herculane, blocat de o avalanşă

O avalanşă a blocat drumul naţional care face legătura între Târgu Jiu şi Băile Herculane. Zeci de drumari şi pădurari intervin în aceste momente ca să ridice de pe şosea copacii şi tonele de zăpadă care au căzut de pe munte, transmite România TV.
Filip Stan
03 dec. 2014, 06:43
Drumul dintre Târgu Jiu şi Băile Herculane, blocat de o avalanşă

Cei de la CNADNR estimează că operaţiunea de curăţare a drumului ar putea dura cel puţin o oră. A fost nevoie şi de intervenţia unor angajaţi ai Romsilva care taie copacii căzuţi în buşteni mai mici pentru a grăbi curăţarea drumului.

Probleme în trafic s-au înregistrat şi în alte zone ale ţării. Zeci de maşini au rămas blocate ore întregi în trafic şi între Buzău şi Brăila, din cauza unui tir care a derapat şi a blocat ambele sensuri de mers. Circulaţia a fost reluată după ce utilaje grele au reuşit să mute autotrenul ce bloca drumul.

Poliţia rutieră avertizează şoferii că se circulă în condiţii de iarnă, impunându-se reducerea vitezei şi evitarea manevrelor bruşte în trafic.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Tajine de pui cu lămâie şi măsline. Rețeta lui Chef Horia Manea de la Meniu de vedetă
Fanatik.ro
Gabriel Torje a semnat cu Antena 1! Emisiunea la care va participa fostul mijlocaș de la Dinamo
Capital.ro
Doliu în lumea muzicii. S-a stins un mare artist: Întreaga familie a fost devastată
Playtech.ro
Iarna revine în forță: frig și ninsori în aproape toată țara. Când se încălzește vremea, anunț de la meteorologi
Adevarul
România, împărțită de vizita lui Nicușor Dan în SUA: „Capul plecat sabia nu-l taie...”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
S-a aflat cine este femeia care a căzut în fața mașinii, în Târgu Jiu. Nadiana Rozalia Olariu era angajată a Spitalului Județean de Urgență
iamsport.ro
Gică Hagi nu vine la națională din cauza lui Mihai Stoichiță! ”E o problemă!”
MediaFlux
Comunele care trebuie să rămână rapid fără primari: Mai citiți o dată până realizați ce înseamnă așa ceva
stirilekanald.ro
VIDEO Român arestat în Italia după ce a încercat să răpească o fetiță de un an și jumătate! Micuța a fost grav rănită
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat