Proteste la Kiev: Manifestanţii au încercat să intre în clădirea administraţiei prezidenţiale

Câteva sute de manifestanţi au încercat să intre într-o clădire a administraţiei prezidenţiale. Ei au fost opriţi, însă, de forţele de securitate. Situaţia este încă tensionată în capitala ucraineană.
Filip Stan
03 feb. 2015, 21:30
Proteste la Kiev: Manifestanţii au încercat să intre în clădirea administraţiei prezidenţiale

Piaţa din faţa Administraţiei Prezidenţiale ucrainene a devenit un adevărat câmp de luptă. Sute de manifestanţi au încercat să forţeze intrarea în clădire. Ei voiau să ajungă în sala de presă pentru a face o declaraţie televizată. În plus, au cerut declararea legii marţiale în ţară, pentru a putea distruge rebelii proruşi din est, potrivit România TV

Protestatarii au cerut şi demisia directorilor tuturor agenţiilor de securitate, pentru că au dat dovadă de incompetenţă.

Manifestanţii au reuşit să treacă de prima linie a forţelor de securitate, dar au fost opriţi înainte să poată intra în clădire. Anterior, manifestanţii au protestat şi în faţa Ministerului Apărării. Ei au dat foc mai multor cauciucuri.

DailyBusiness
Și-au făcut cruce când au văzut nota de plată. Incredibil pentru ce au fost taxați patru turiști la o terasă din Italia!
Spynews
Hidrologii anunță prăpăd în mai multe zone din România! A fost emis cod portocaliu de inundații. Unde vor lovi puhoaiele
Bzi.ro
Cum arată părinții lui Andrei Lemnaru de la Insula Iubirii 2025. Imaginea care a devenit virală
Fanatik.ro
Ce a pățit un pescar care a vrut să facă o poză cu un rechin: ”Tocmai terminam de scos cârligul din gură”
Capital.ro
Pensionarii din România care renunță la pensia pe card. Refuză să mai scoată banii de la bancomat
Playtech.ro
Orașul din România cu cele mai multe credite ipotecare. Românii cu Brașov sau București sunt mai precauți la investiții imobiliare
Adevarul
Momentul cumplit în care un copil de 10 ani, aflat pe o trotinetă electrică, este lovit de o maşină pe o stradă din Calafat
wowbiz.ro
Scena SFÂȘIETOARE cu fetița Silvanei, în timp ce își ținea mama înjunghiată de mână. Ultimele cuvinte pe care a apucat să i le spună fiicei sale, înainte să moară. TULBURĂTOR
Evz.ro
Radu Buzăianu îl critică pe Claudiu Năsui (USR) pentru apariția la Realitatea TV: Nu mai există rușine
Prosport.ro
FOTO. Femeia care ia bani pentru pozele cu ea și pentru a ieși la întâlniri cu bărbați
kanald.ro
Mesajele disperate ale tinerei din Timișoara, înainte ca șoferul de ride-sharing să provoace accidentul sângeros: „I-a fost frică, s-a speriat”
Cancan.ro
Șoc TOTAL! Meghan Markle, acuzată că are o fetiță secretă, iar Harry vrea să divorțeze!
iamsport.ro
Marea controversă din jurul Serenei Williams! Adevărul despre compania care produce "medicamentul-minune" care a ajutat-o să slăbească
MediaFlux
ANAF impune măsuri pentru românii care organizează nunți, botezuri și aniversări!
stirilekanald.ro
Georgiana și Cătălin, tinerii care și-au pus capăt zilelor pe A1, s-au logodit cu puțin timp înainte să recurgă la gestul extrem. Fata a postat imaginile: „Ești regele meu. Te voi iubi toată viața!”
Durere, reumatism, vene varicoase și artrită: remedii naturale și cum să le folosești corect