Româncă ucisă în Italia: Femeia a căzut victimă unui criminal în serie

O româncă din Italia a fost găsită fără suflare în sudul Peninsulei. Autorităţile se tem că au de-a face cu un criminal în serie, după ce luni o altă femeie de culoare a fost găsită moartă pe stradă, potrivit România TV.
Alina Costache
06 feb. 2015, 08:35
Româncă ucisă în Italia: Femeia a căzut victimă unui criminal în serie

O româncă a fost găsită moartă pe o stradă dintr-un orăşel din sudul Italiei. Femeia fusese ucisă cu o lovitură puternică la cap.

Forţele de ordine se tem că femeia, care ar fi fost prostituată, a căzut victimă unui criminal în serie. Cadavrul Sandei Ivănică, în vârstă de 30 de ani, a fost descoperit după un apel anonim la poliţie.

Autopsia a arătat că femeia a murit după ce a fost lovită în cap cu un obiect dur. Aceasta este a doua crimă de săptămâna aceasta din micul oraş.

Luni, o tânără de culoare a fost găsită moartă pe o stradă. Poliţia face acum cercetări de amploare.

Vezi şi: Hoţ român, MORT în Italia. A CĂZUT ÎNTR-UN CANAL când încerca să fugă

 

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Atenție, Hagi! Viitoarea adversară a României a demis primul antrenor de la Campionatul Mondial
Capital.ro
Românii, peste media UE la ore lucrate: diferențe majore între statele europene
Playtech.ro
De ce este recomandat să fotografiezi camera de hotel imediat după check-in. Gestul simplu care te poate scuti de probleme
Adevarul
Un premier care a „sabotat implementarea planurilor NATO”?
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ștefan este tânărul șofer de TIR care și-a pierdut viața pe o autostradă din Cehia, alături de un coleg de breaslă: „Vei rămâne mereu în inimile noastre”
iamsport.ro
Nu l-au lăudat pe Nicolae Ceaușescu și au plătit scump! Primă absurdă pentru calificarea la Mondialul din 1970: ”Puteai să faci vreun gest nasol?”
MediaFlux
Lovitură pentru români! Adio, pensii și salarii!
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți