SCANDAL în sediul PNL. Un revoluţionar în scaun cu rotile a sunat la 112

La sediul PNL a avut loc, luni, un incident cu o persoană în scaun cu rotile care s-a recomandat revoluţionar şi i-a cerut lui Vasile Blaga să predea certificatul de revoluţionar şi să dea explicaţii de ce doresc liberalii să preia puterea. La faţa locului au intervenit poliţiştii şi un echipaj de la ambulanţă.
Iulian Tudor
16 feb. 2015, 10:48
SCANDAL în sediul PNL. Un revoluţionar în scaun cu rotile a sunat la 112

În timpul şedinţei săptămânale a liderilor PNL, o persoană în scaun cu rotile a intrat în sediul formaţiunii. Bărbatul s-a recomandat a fi revoluţionarul Gheorghe Zainea. Acesta striga în sediul PNL, la o portavoce, numele liderilor PNL, scrie Mediafax.

Revoluţionarul a susţinut că a fost împins cu căruţul pe scările din interiorul clădirii, el fiind însoţit de o altă persoană despre care a afirmat că este fiul său. Totodată, revoluţionarul l-a acuzat pe Blaga că i-ar fi făcut „semn” unei persoane, care l-ar fi aruncat pe scări.

La sediul PNL a ajuns şi un echipaj de poliţie. Revoluţionarul le-a spus agenţilor că a dorit să discute cu Vasile Blaga şi Alina Gorghiu.

„Am venit să-i spun domnului Blaga să predea certificatul de revoluţionar (…) Ştiu că nu este revoluţionar şi posedă un certificat de revoluţionar. Şi să-i spun doamnei preşedintă Gorghiu să nu mai spună la televizor că ei vor să preia puterea”, a spus Zainea.

La faţa locului a ajuns şi o ambulanţă care l-a luat pe revoluţionar.

Citeşte şi Hotărâre de Guvern: Indemnizaţiile de revoluţionar, acordate doar în anumite oraşe

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Afecțiunea cu care se confruntă soția lui Florinel Coman. Ioana a dezvăluit totul abia acum
Capital.ro
S-a aflat planul lui Călin Georgescu. Decizia care schimbă tot: Va fi succesul propriu
Playtech.ro
Dacă am executare silită, pot achiziţiona o locuinţă? Ce spune legea
Adevarul
Atac din umbră: dronele făcute în garaje ucrainene zguduie Siberia
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Fără milă! L-a făcut țăndări pe Edi Iordănescu în direct: ”Zero barat! Mare sculă ești, ai luat cea mai bună echipă din Polonia și ai făcut-o de râs”
MediaFlux
1.281 de lei la pensie. Cine primește și cum se calculează punctele de stabilitate
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai