Lovitură URIAŞĂ dată de SIMONA HALEP

Simona Halep şi-a asigurat un cec în valoare de 113.850 după calificarea în semifinalele turneului de la Dubai, ceea ce înseamnă că a depăşit bariera de 7 milioane de euro, bani câştigaţi din tenis.
Filip Stan
20 feb. 2015, 12:26
Lovitură URIAŞĂ dată de SIMONA HALEP

Simona Halep isi va asigura un premiu de 227.860 de dolari daca va ajunge in finala si 456.000 de dolari daca va castiga turneul.

„Sumele par exorbitante, dar sunt firesti pentru vremurile in care traim. Simona Halep castiga la fel de bine ca si sportivii aflati in topul clasamentului masculin, chiar daca, spre deosebire de fete, ei joaca cinci seturi intr-un meci, si nu trei. Nu putem compara castigurile din tenis cu acelea din fotbal, pentru ca acolo e o alta industrie, sunt interese mari si publicitate agresiva”, a spus Ilie Nastase pentru Ziarul Ring.

„Din punct de vedere financiar, marea problema apare in primii ani, atunci cand copilul isi incepe cariera de sportiv profesionist. Costurile sunt foarte mari, iar daca acesti copii, indiferent cat de talentati sunt, nu provin din familii instarite, e putin probabil sa faca performanta. Echipamentele, antrenorii, transportul, cazarile, toate costa… Pana cand gasesti un sponsor, e greu sa traiesti din tenis, sau din orice alt sport individual, in zilele noastre”, a conchis Ilie Nastase, care a castigat 7 milioane de dolari din tenis.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Apți pentru AEK! Doi titulari ai Universității Craiova au revenit pentru meciul decisiv din Grecia. Exclusiv
Capital.ro
Impozit pe apartamente. Schimbare radicală de la 1 ianuarie 2026. Românii care vor plăti cu până la 750% mai mult
Playtech.ro
Se instalează gerul în România. Vom avea Crăciun cu frig şi posibile ninsori
Adevarul
Avertisment dur de la London School of Economics. România e pe drumul dintre „trogloditismul intelectual” și prăbușirea iminentă
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Locuințele și mașinile „de lux” vor fi taxate triplu din 2026. Cum se stabilește valoarea și ce rol are formularul ANAF 216
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”