Un nou complex rezidenţial, ridicat în Bucureşti, cu 10 milioane de euro

Un complex rezidenţial cu 230 de apartamente va fi ridicat pe strada Ion Gârbea din Bucureşti, lângă viitoarea staţie de metrou Academia Militară.
Ionela Marcu
08 apr. 2015, 06:24
Un nou complex rezidenţial, ridicat în Bucureşti, cu 10 milioane de euro

Dezvoltatorul imobiliar Construct Aprodex, controlat de un investitor român de origine turcă, va investi circa 10 milioane de euro în dezvoltarea unui complex rezidenţial pe Strada Ion Gârbea din Bucureşti, informează zf.ro.

Complexul, care se va numi MetroCity Academiei, va avea 230 de apartamente, primele 110 urmând a fi finalizate anul acesta, în timp ce restul de 120 de locuinţe sunt programate să fie gata la jumătatea anului viitor.

Ansamblul rezidenţial va fi dezvoltat pe un teren de 7.000 de metri pătraţi, potrivit Coldwell Banker Affiliates of România, consultant în proiect.

Preţurile locuinţelor din cadrul MetroCity Academiei pornesc de la 56.700 de euro plus TVA pentru un studio de 66 de metri pătraţi, de la 62.000 de euro plus TVA pentru un apartament de două camere de 67 de metri pătraţi şi de la 87.000 de euro plus TVA pentru un apartament cu trei camere de 97 de metri pătraţi.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
Kennedy Boateng, anunţ despre prelungirea contractului cu Dinamo: “Cei din club îmi ştiu valoarea! Iubesc să joc aici”
Capital.ro
Călin Georgescu a făcut semnul secret. Ce semnificație avea semnul făcut de Elena Udrea: Nu e nimic întâmplător
Playtech.ro
La ce ajută Certificatul de urbanism: tot ce trebuie să ştii despre act
Adevarul
Cum poate exploata Ucraina vulnerabilitățile sistemului de apărare al Rusiei. Mutarea ce poate da o lovitură devastatoare capacităților Moscovei
wowbiz.ro
Ce se întâmplă cu Dan Petrescu, după ce s-a aflat că se confuntă cu probleme de sănătate! Daniel Pancu, dezvăluiri neașteptate după revederea cu antrenorul: „Am fost surprins…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un tânăr de 20 de ani, care mergea în vizită la bunica sa din Suceava, și-a pierdut viața după ce a intrat violent într-un autoturism
iamsport.ro
Și-a ieșit din minți după Slobozia - FCSB: ”Blatul arbitrilor, ca pe vremea lui Jean Pădureanu! O rușine fantastică, a fost eliminat ca cealaltă echipă să câștige”
MediaFlux
Fierbere în Coaliție după moțiunea împotriva ministrului Mediului. Kelemen Hunor: ”Coaliția pare nefuncțională”
stirilekanald.ro
De ce a murit, de fapt, Marco? Primele date despre moartea suspectă a tânărului de 18, găsit fără suflare de mama sa după ce a fost la o petrecere
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde