SIMONA HALEP rămâne pe locul 2 în lume. Maria Şarapova a fost eliminată la Madrid

Maria Şarapova, deţinătoarea titlului în turneul patronat de Ion Ţiriac, la Madrid, a fost eliminată vineri, în semifinale, de compatrioata sa Svetlana Kuzneţova.
Daniel Spătaru
08 mai 2015, 11:30
SIMONA HALEP rămâne pe locul 2 în lume. Maria Şarapova a fost eliminată la Madrid

Maria Şarapova, campioana en-titre a turneului WTA de la Madrid, a fost eliminată vineri în semifinalele turneului spaniol, dotat cu premii de 4.185.405 euro, de conaţionala sa Svetlana Kuzneţova cu 6-2, 6-4.

Ca urmare a înfrângerii Şarapovei, Simona Halep rămâne pe locul 2 în clasamentul WTA înaintea turneului de săptămâna viitoare, de la Roma. Condiţia ca Şarapova să o întreacă era ca rusoaica să se califice în finală la Madrid.

Vezi şi SIMONA HALEP, spectator de lux la Madrid. A văzut meciul lui Nadal alături de Ion Ţiriac FOTO

Kuzneţova, campioană la US Open 2004 şi Roland Garros 2009, a pus capăt unei serii de 5 înfrângeri consecutive în faţa Şarapovei, care o conduce la meciurile directe cu 8-5. Ultimul succes al Kuzneţovei fusese consemnat în 2008, în semifinalele de la Indian Wells.

În finală, Kuzneţova va juca cu învingătoarea dintre Serena Williams, campioană la Madrid în 2012 și 2013, şi cehoaica Petra Kvitova, campioana din 2011.

DailyBusiness
Răsturnare de situaţie, ce se întâmplă cu turul II al alegerilor. ULTIMA ORĂ
Spynews
Oksana Ionașcu, mesaj subtil pentru Cezar Ionașcu?!: ”Să fii în viața mea este un privilegiu” | VIDEO
Bzi.ro
Cum arată casa lui George Simion, din Vrancea? Motivul pentru care locuiește într-un apartament închiriat
Fanatik.ro
Locurile din România în care poți găsi aur. Zonele în care metalul prețios poate fi descoperit în râuri
Capital.ro
Cine va fi viitorul președinte al României? Date oficiale: Alegerea înțeleaptă
Playtech.ro
Când vine vara în România. Meteorologii Accuweather au schimbat prognoza
DailyBusiness
Nicușor Dan: Voi participa la orice dezbatere cu George Simion
Adevarul
SUA sau UE? Cum se poziționeaza candidații la președinția României. "Noi facem deja parte dintr-o arhitecturǎ de securitate"
wowbiz.ro
BREAKING! Fostul atacant al „Generației de Aur”, internat în stare critică, după ce a suferit un infarct! Va fi operat de urgență
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Evz.ro
Veste uriașă pentru șoferi. Scapă de o sancțiune grea
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
kanald.ro
Accident rutier cu 20 de persoane în județul Tulcea. A fost activat Planul Roșu de intervenție
Cancan.ro
Gabriela Firea, decizie de ultimă oră! Ce va face dacă Nicușor Dan câștigă alegerile prezidențiale de pe 18 mai
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Se amână turul al doilea al alegerilor prezidențiale? Anunț oficial de la AEP
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
stirilekanald.ro
Răsturnare de situație în cazul tinerei care s-ar fi speriat de urs și a căzut în lacul Frumoasa. "A târât-o până la stâncă și a aruncat-o în lac"
Simion susține că va concedia 500.000 de bugetari, dacă ajunge președinte
MediaFlux
Primul sondaj pentru Turul 2. Nicușor Dan recurerează spectaculos
Shtiu.ro
Ce se întâmplă dacă vreunul dintre candidați moare până la turul al II-lea? Cine ajunge președinte?
Puterea.ro
Alegerile în aer: contestația-bombă care aruncă România într-o criză democratică