Surpriză la Roma, Petra Kvitova a fost eliminată. Ce adversară va avea Simona Halep în semifinale

Jucătoarea cehă Petra Kvitova, câştigătoarea turneului de tenis de la Madrid, a pierdut cu scorul de 3-6, 2-6 meciul jucat vineri, în sferturile de finală de la Roma.

15 mai 2015, 14:59

Jucătoarea spaniolă Carla Suarez Navarro, cap de serie nr. 10, va fi adversara Simonei Halep, sâmbătă, în semifinalele turneului de la Roma. Vineri, în sferturi,ea a eliminat-o pe a patra favorită a întrecerii, jucătoarea cehă Petra Kvitova, cu 6-3, 6-2, într-o oră şi 13 minute.

Citeşte şi SIMONA HALEP, după ce a spulberat-o pe Alexandra Dulgheru: În timpul meciului uiţi că e româncă

La rândul său, Simona Halep a depăşit-o în doar 56 de minute pe Alexandra Dulgheru, cu 6-1, 6-0.

Simona Halep şi Carla Suarez Navarro s-au întâlnit ultima oară la Indian Wells, când constănţeanca s-a impus cu 5-7, 6-1, 6-1.