STEAUA a pierdut primul amical al verii, în Austria. Trupa lui Rădoi a încasat trei goluri în 10 minute

Steaua a pierdut cu scorul de 4-5 amicalul jucat miercuri, cu Austria Klagenfurt. Totate golurile roş-albaştrilor au fost marcate în repriza secundă.
Daniel Spătaru
24 iun. 2015, 16:02

Mirel Rădoi a suferit prima înfrângere ca antrenor al Stelei, echipa sa pierzând cu scorul de 4-5 meciul cu SK Austria Klagenfurt, echipă nou promovată în liga secundă austriacă. Meciul a început foarte prost pentru formaţia noastră, care în minutul 10 era condusă deja cu 3-0. Acesta a fost şi scorul pauzei, în prima repriză Steaua evoluând cu următoarea formulă de echipă: Niţă – Papp, Varela, Toşca, Târnovan – Muniru, Tănase cpt. – Popa, Stanciu, Enceanu – Iancu.

Citeşte şi STEAUA, prima demisie în mandatul lui Mirel Rădoi. Un nume important a părăsit echipa

După pauză, Mirel Rădoi a trimis în teren următorii jucători: Cojocaru – Râpă, Luchin, Tamaş, Guilherme – Breeveld, Neagu, Grădinaru, Tudorie, Chipciu – Ţucudean. În această repriză Steaua a marcat patru goluri şi a primit două, scorul final fiind 5-4 pentru Austria Klagenfurt. Au marcat pentru Steaua: Ţucudean ( min. 49 şi min. 65), Tudorie (min. 85), Râpă (min. 89).

Următorul amical al Stelei este programat pe 26 iunie, cu Legia Varşovia.

Spynews
Bogdan, tânărul care a murit după ce a intrat cu maşina într-o cisternă încărcată cu benzină era poliţist. În trecut, ar mai fi încercat să își pună capăt zilelor
Bzi.ro
Jador a transmis că Oana Ciocan este însărcinată: „Abia aștept să fim trei!”
Fanatik.ro
Ce se întâmplă, de fapt, cu banii din fondul de rulment. Când îi poți lua înapoi fără ca asociația de proprietari să poată facă ceva
Capital.ro
Reguli OBLIGATORII în România. Legea de la care NIMENI nu poate face excepție
Playtech.ro
Alegerile locale 2024 pică din nou în Duminica Orbului. S-a mai întâmplat în 1990
DailyBusiness
O categorie de români va primi GRATIS 1,5 milioane de euro! Cine sunt beneficiarii