Măsură EXTREMĂ luată de SOŢIA lui MICHAEL SCHUMACHER

Corinna Schumacher, soţia lui Michael Schumacher, a trecut la măsuri extreme împotriva paparazzilor care tulbură liniştea familiei sale. Ea a dat în judecată trei dintre publicaţiile tabloide din Germania care au prezentat drept adevăruri speculaţii privind starea de sănătate a fostului pilot din Formula 1.
Filip Stan
13 iul. 2015, 15:02
Măsură EXTREMĂ luată de SOŢIA lui MICHAEL SCHUMACHER

Corinna Schumacher a depus plângeri împotriva publicaţiilor Bunte, Freizeit şi Freizeit Spass, iar Curtea de Apel din Munchen a acceptat demersul şi i-a sancţionat pe autorii articolelor respective, scrie ProSport. Curtea de Apel a decis că felul în care au fost prezentate informaţiile despre Michael Schumacher „i-au încălcat intimitatea, acesta fiind subiectul unor speculaţii şi a urmăririi pe ascuns a acestuia”.

Bunte a „dezvăluit” că acesta „îşi deschide uneori ochii” şi „simte din nou dragostea Corinei”, cuvinte pe care Curtea le-a considerat drept „o clară urmărire pe ascuns”.

Freizeit Revue a scris „Veşti minunate. Primele lui cuvinte sunt dădătoare de speranţă” şi că „aparent deja vorbeşte însă destul de fragmentat”.

Freizeit Spass a scris despre existenţa unei „terapii special create” pentru fostul campion.  De fapt, era vorba de un interviu cu un doctor care a vorbit despre posibilitatea recuperării pacienţilor ce ies din comă.

Curtea a decis că Michael Schumacher a fost prezentat drept o persoană lipsită de ajutor şi fără apărare, cu dizabilităţi fizice, ceea ce contravine dreptului său la imagine şi îi violează astfel intimitatea.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Câți bani are Oana Lis să cumpere mâncare pentru ea și Viorel. Suma este foarte mică
Fanatik.ro
Cu ce mesaj special vor juca oltenii pe tricouri în meciul KuPS – Universitatea Craiova, din turul 3 al UEFA Europa League
Capital.ro
Google Assistant dispare de pe telefoane și nu numai. Utilizatorii vor fi mutați obligatoriu la Gemini
Playtech.ro
De ce România nu poate fi apărată doar cu baze militare. Cele trei autostrăzi care au devenit esențiale pentru NATO
Adevarul
Europa are o "fereastră rară" să-l pună pe Putin la zid, dar riscă să o rateze din nou
wowbiz.ro
„Să vă rugați pentru mine, am 5 tumori” Alina Pușcău, în lacrimi! Modelul internațional a lansat un apel, după ce a fost diagnosticată cu o boală gravă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat dat dispărut din aprilie a fost găsit ÎNGROPAT în curtea... Vezi mai mult
iamsport.ro
De la finalele Champions League la afaceri în energie. Cum și-a construit Adrian Ilie viața după fotbal
MediaFlux
Se dau banii mai devreme în august! Alocațiile și indemnizațiile se plătesc în aceste zile
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România