Maşină spulberată de tren la Iaşi. Pasagerii, în stare gravă la spital VIDEO

O cameră de supraveghere a surprins momentul în care o maşină este spulberată de un tren în Iaşi. Şoferul nu s-a asigurat şi a fost izbit în plin. Acum, ambii ocupanţi ai maşinii se află la spital în stare gravă.
Iulian Tudor
26 iul. 2015, 15:15
Maşină spulberată de tren la Iaşi. Pasagerii, în stare gravă la spital VIDEO

Duminică, un accident feroviar s-a produs la o barieră, acolo unde trenul Iaşi – Cluj a intrat în plin într-un autoturism Matiz.

Citeşte şi: TRAGEDIE în Maramureş: Un tânăr de 22 de ani a murit într-un accident cumplit

În autovehicul se aflau o femeie şi un barbat, amândoi aflându-se în acest moment în stare gravă, potrivit bzi.ro

În zona în care a avut loc impactul dintre locomotiva şi autoturism este amplasată o camera de supraveghere, care a surprins momentul impactului.