Vlad Chiricheş, tot mai aproape de Serie A. Fundaşul merge în Italia, la negocieri

Clubul italian de fotbal Napoli ar fi făcut o ofertă de şase milioane de euro echipei engleze Tottenham Hotspur pentru fundașul român Vlad Chiricheş, relatează presa din Peninsulă.
Daniel Spătaru
28 iul. 2015, 12:37
Vlad Chiricheş, tot mai aproape de Serie A. Fundaşul merge în Italia, la negocieri

Napoli a renunţat la Davide Astori şi s-ar fi concentrat asupra lui Vlad Chiricheş, pentru care ar fi oferit 6 milioane de euro, scrie Gazzeta dello Sport. Despre iminentul transfer al fundaşului român la SSC Napoli au scris apoi şi ziarele britanice, care notează că românul de 25 de ani a jucat doar 27 de meciuri în Premier League în două sezoane petrecute la Tottenham, în ansamblu el neavând evoluţii convingătoare.

Vlad Chiricheş, care a fost dorit la un moment dat de AS Roma și de Fiorentina, a costat 9,5 milioane clubul londonez în 2013, când l-a adus de la Steaua.

Internaționalul român era așteptat marți în Italia, potrivit presei italiene. Napoli vrea să-l transfere pe Chiricheş pentru a acoperi golul lăsat de fundaşul Stefan Savic, care a semnat cu Atletico Madrid.

O altă sursă scrie că Napoli e dispusă să îl introducă în ecuaţie şi pe fundaşul columbian Carmelo Zuniga, pentru a o convinge pe Tottenham să îl cedeze pe Chiricheş.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
Fostul campion care a ajuns de 13 ori la dezintoxicare. Mama sa i-a cumpărat inclusiv un loc în cimitir, dar finalul a fost unul fericit
Capital.ro
Mii de pensionari riscă să rămână fără pensii. Fondul a pierdut jumătate din economii: Vinovăția urmează să fie stabilită
Playtech.ro
Când pot fi amendați șoferii pentru muzica dată tare sau claxonat excesiv. Prevederile din Codul Rutier
Adevarul
În ce orașe din România e cel mai scump să locuiești
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Maseuzele din Cluj, diagnosticate cu lepră, au avut zeci de clienţi. Printre aceștia s-au numărat chiar și artiști de la Untold
iamsport.ro
Cutremurător! Fostul căpitan din SuperLiga a ajuns să cerșească pe străzi: 'A ajuns boschetar, mi-a cerut un leu'
MediaFlux
Cum arată astăzi Adriela Morar, fosta concurentă de la „Dansez pentru tine”. Cu ce se ocupă în 2025
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Ultimă oră: Traian Băsescu, operat de urgență! Medicii au făcut anunțul