Un bărbat din Kuweit a dispărut în zona Cheia

Un cetățean kuweitian a dispărut în cursul zilei de miercuri. Polițiștii prahoveni și echipajele ISU Prahova desfășoară căutari intense în zona satului Cheia.
Filip Stan
06 aug. 2015, 18:41
Un bărbat din Kuweit a dispărut în zona Cheia

MOHAMED TA ALBAGHLI, în vârstă de 79 de ani, a dispărut miercuri, după ce ar fi plecat să se plimbe prin comuna Măneciu, satul Cheia și nu ar mai fi revenit la pensiunea în care se cazase.

Bărbatul are aproximativ 1,75 m înălțime, constituție astenică, părul tuns scurt, ten măsliniu, mustață și poartă ochelari de vedere.

La data dispariției, acesta era îmbrăcat într-un veșmânt tradițional arab, de culoare albă, avea capul descoperit și folosea un baston din lemn de culoare neagră, cu inscripții argintii cu caractere arabe.

Polițiști din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, cu sprijinul jandarmilor, pompierior și al unor reprezentanți ai Romsilva, împreună cu voluntari, au demarat căutările pentru a-l găsi pe cel dispărut.

Persoanele care pot oferi informații, care să conducă la găsirea cetățeanului kuweitian sunt rugate să sune la numărul unic de urgență 112 sau să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Fostul fotbalist de la Dinamo care a suferit două transplanturi de celule stem. S-a confruntat cu stări de rău, iar ce a urmat a fost complet neașteptat
Capital.ro
Am pierdut-o pe cea mai mare actriță a României. Nimeni nu o va putea înlocui. A fost unică!
Playtech.ro
Serie de cutremure în România în urmă cu scurt timp! Unde s-au simţit seismele
Adevarul
Putin s-a adresat națiunii având în spate o hartă uriașă a Rusiei. Cum stau lucrurile în realitate pe câmpul de luptă din Ucraina, potrivit analiștilor
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Cum a ajunbs România bătaia de joc a importatorilor. Mâncăm "furaje pentru animale"
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet