TUPEU INCREDIBIL. Cum încearcă primarul din Baia Mare să scape de dosar

Cercetat penal în dosarul finanţării ilegale a echipei locale de handbal, Cătălin Cherecheş, primarul din Baia Mare, încearcă acum să scape basma curată. Primarul i-a cerut unui subsecretar de stat să schimbe legislaţia legată de sponsorizarea echipelor sportive, informează România TV.
Iulian Tudor
05 dec. 2015, 13:13
TUPEU INCREDIBIL. Cum încearcă primarul din Baia Mare să scape de dosar

Cercetat de procurorii DNA pentru mai multe infracţiuni în dosarul care vizează echipa de handbal din Baia Mare, Cătălin Cherecheş încearcă acum să îşi spele imaginea. La inaugurarea unui obiectiv sportiv din Baia Mare, acesta i-a cerut unui subsecretar de stat din Ministerul Tineretului şi Sportului să schimbe legislaţia privind sponsorizările echipelor sportive.

Cătălin Cherecheş este acuzat în dosarul care vizează echipa de handbal din Baia Mare pentru abuz în serviciu, complicitate la abuz în serviciu, fals în înscrisuri, dar şi pentru infracţiunea de evaziune fiscală, toate în formă continuată.

Citeşte şi Primarul din Baia Mare, Cătălin Cherecheş, URMĂRIT PENAL pentru abuz în serviciu

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Nuțu Cămătaru și soția lui au fost nași de cununie! Imagini de la ceremonie
Fanatik.ro
Programul complet al sezonul 2026 – 2027 din SuperLiga. Prima etapă se joacă în timpul Campionatului Mondial. Toate datele-cheie. Update
Capital.ro
Bilete la tratament balnear în 2026. Gratuitate pentru pensionari. Guvernul a dat undă verde
Playtech.ro
Ce salariu avea şeful ITM Bucureşti. Costel Grojdea spune că maşina Lamborghini de 300.000 de euro nu este a lui
Adevarul
Imagini din satelit arată că Iranul își deblochează rachetele din bazele subterane, profitând de armistițiu
wowbiz.ro
Nepotul lui Mircea Lucescu, dezvăluirea care îți va rupe sufletul. ”Și-a dorit să mergem împreună, dar n-am mai apucat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
17 persoane și-au pierdut viața şi aproape 100 au fost rănite, după ce Rusia a atacat Ucraina cu drone şi proiectile. Cum a răspuns Kievul
iamsport.ro
I-a cerut demisia lui Stoichiță înainte de numirea lui Gică Hagi la echipa națională: ”Du-te acasă!”
MediaFlux
Anunț din PSD privind coaliția de guvernare! Social-democrații au decis!
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj