Un mafiot periculos a fost arestat în Belgia, după 27 de ani

Sebastiano Signati, unul dintre şefii mafioţi ai N'drangheta, este căutat în Italia din 2005, după ce fusese condamnat la 27 de ani de închisoare pentru trafic de droguri.
Sânziana Stancu
14 dec. 2015, 08:37
Un mafiot periculos a fost arestat în Belgia, după 27 de ani

Signato, care nu vrea să intre la închisoare, a reuşit să „se evapore” imediat după anunţarea verdictului judecătorilor. A fost însă prins acum, în Belgia, într-o clinică din Bruxelles.

Mafiotul calabrez trăia sub o falsă identitate, la Meise, în regiunea flamandă Brabant. Spitalizarea mafiotului şi amprentele digitale care i s-au luat au dus la confirmarea identităţii sale adevărate, scrie presa belgiană.

Citeşte şi O MARE SPORTIVĂ a României, ridicată de MASCAŢI pentru trafic de DROGURI

Sebastiano Signati răspundea, în perioada activitaţii sale în cadrul N’drangheta, de traficul cu cocaină între America de Sud şi Italia.  gérait, à l’époque de son activité au sein de la N’drangheta, le trafic de cocaïne entre l’Amérique du Sud et l’Italie.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Mircea Lucescu, vești triste – e în continuare în comă la Terapie Intensivă! Ce au decis medicii: „Il Luce” ar putea fi operat din nou. Update, luni, 6 aprilie
Capital.ro
Marea actriță a murit. Am pierdut o stea. Românii o știau din serialul Tânăr și Neliniștit
Playtech.ro
Declarația unică și veniturile din străinătate. De ce nu apar în formularul precompletat de ANAF și ce ai de făcut
Adevarul
Povestea olteanului cu plantații de portocali și măslini în Grecia: „Am plecat la muncă. La început treceam granița ilegal”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu, prima reacție după ce l-a vizitat pe Mircea Lucescu. Antrenorul s-a întors în România de urgență
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce s-a găsit în casa menajerei care l-a înjunghiat mortal pe medicul Cristian Staicu. Femeia era căsătorită și avea doi copii
iamsport.ro
Șumudică, pus la zid după ce a făcut scandal la meciul de tenis: ”A venit simpaticul nostru, clovnul de serviciu. Trebuia dat afară”
MediaFlux
PSD propune un nou protocol al coaliției de guvernare! Social-democrații renunță la a da premierul dacă PNL îl înlocuiește pe Ilie Bolojan (Surse)
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj