Un director de la Universitatea de Medicină Iaşi nu poate justifica o avere de 142.000 de euro

Agenția Națională de Integritate a constatat existența unei diferențe nejustificate, în cuantum de 523.462 lei (aproximativ 142.140 euro), între averea dobândită și veniturile realizate în cursul anului 2008 de către Daniela Druguș, director general administrativ în cadrul Universității de Medicină și Farmacie "Gr. T. Popa" Iași.
Iulian Tudor
04 feb. 2016, 08:42
Un director de la Universitatea de Medicină Iaşi nu poate justifica o avere de 142.000 de euro

Potrivit unui comunicat al ANI, inspectorii de integritate au sesizat Comisia de cercetare a averilor din cadrul Curții de Apel Iași, în vederea începerii acțiunii de control cu privire la modificările patrimoniale intervenite și veniturile realizate de către Daniela Druguș, scrie Agerpres.

Citeşte şi: Marian Vanghelie, despre cum a făcut avere: Vindeam un kg de aur la trei zile. Adunam două genţi de bani de la magazine

Daniela Druguș a fost informată despre declanșarea procedurii de evaluare, elementele identificate, precum și drepturile de care beneficiază, iar aceasta a depus un punct de vedere la dosarul de evaluare.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Dinamo, aproape de tragedie în Vinerea Mare! „Câinii” au scăpat ca prin minune de un accident aviatic. Video
Capital.ro
Românii ar putea să-și recupereze banii de la bancă. Decizia care se pregătește în România privind dobânzile
Playtech.ro
Câte calorii are un ou roșu, o felie de cozonac și o porție de miel. Tabel complet. Cât îngrașă masa de Paște într-o singură zi
Adevarul
Cine a câștigat și cine a pierdut în negocierea pentru șefii parchetelor. Fost consilier prezidențial: „Putem specula că în pachet au intrat și șefii serviciilor”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu este condus pe ultimul drum în Vinerea Mare. Semnificația profundă a zilei în care creștinii își plâng Mântuitorul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
Giovanni Becali a dat cărțile pe față în privința morții lui Mircea Lucescu: ”Nu se mai putea vindeca”
MediaFlux
Singurul mall din București deschis de Paște în 2026. Unde mergem când ne plictisim de ouă, drob și pască
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj