Dan Costescu, despre zvonul privind demisia de la Transporturi: Nu demisionez. A fost doar „o telenovelă de weekend”

Ministrul Transporturilor, Dan Costescu, a infirmat joi speculaţiile privind o eventuală demisie din guvern, pe care le-a catalogat drept "o telenovelă de weekend", precizând că dacă ar fi avut vreo nemulţumire ar fi discutat-o cu premierul Dacian Cioloş.
Iulian Tudor
04 feb. 2016, 12:50
Dan Costescu, despre zvonul privind demisia de la Transporturi: Nu demisionez. A fost doar

„Telenovela de week-end, nu? Am aflat, în week-end-ul ăla eram foarte bine, aveam o activitate de familie cu băiatul meu şi am aflat că era un mare subiect. Nu ştiu de unde s-a născut, cum s-a născut. În orice caz, e foarte mult de lucru la minister şi nu cred că ar putea cineva să lase lucrurile care sunt de făcut acum, să plece în altă parte”, a declarat Dan Costescu, prezent joi la o dezbatere privind Masterplanul, organizată de Camera Deputaţilor.

Citeşte şi: Costescu, despre situaţia TAROM: Trebuie stabilită o strategie pentru ceea ce se face în continuare

Ministrul a adăugat că a fost sunat de prieteni şi cunoscuţi, care l-au întrebat amănunte despre presupusa sa demisie.

„A fost un subiect de presă. Probabil era o criză de subiecte în acel weekend. Nu cred că a fost vorba despre duşmani”, a punctat ministrul Transporturilor.

Ministrul a mai precizat că la Guvern există o echipă, iar, dacă ar fi avut vreo nemulţumire, ar fi discutat-o cu premierul, nu ar fi lansat astfel de zvonuri în mass-media, scrie Mediafax.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Cu ce se ocupă, de fapt, soția lui Zeljko Kopic. Profesia ei îi va surprinde pe mulți
Capital.ro
Elena Udrea o desființează pe Kovesi: Traian Băsescu te-a numit pe criterii nu de competența. DNA a făcut abuzuri!
Playtech.ro
Destinaţii de vară ieftine şi aproape de România. Plajele pe care nu ai voie să le ratezi în 2026
Adevarul
Crin Antonescu, despre mesajul lui Nicușor Dan de Ziua Europei. „Vorbește, pentru prima oară în istorie, de la Cotroceni, despre greșelile Europei”
wowbiz.ro
Ultimul interviu al lui Ioan Isaiu, înainte de moartea fulgerătoare: „Nu poți cronometra gândul și visul”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Ioan Isaiu înainte să moară: ,,Urmează o injecție”
iamsport.ro
Gestul intimidant pe care Valentin Ceaușescu îl făcea la meciurile Stelei: ”Arbitrii aveau probleme când vedeau asta” / ”El era șeful”
MediaFlux
Guvernul retrage proiectul privind returnarea ambalajelor. Acuzații de lipsă de transparență
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi