PRIMUL APEL la 112, dat în noaptea în care a izbucnit incendiul din clubul Colectiv VIDEO

A apărut înregistrarea primului apel la 112, dat în noaptea tragediei de la clubul Colectiv din Capitală. Din convorbire, se simte groaza celui care le cere ajutor autorităţilor. Între timp, o parte dintre răniţii în incendiu fac terapie la malul mării.
Iulian Tudor
18 feb. 2016, 21:33
PRIMUL APEL la 112, dat în noaptea în care a izbucnit incendiul din clubul Colectiv VIDEO

Apelant: Incendiu! Incediu în fabrica Pionierul!

Operator 112: Unde? Pe ce stradă?

Apelant: Strada Tăbăcarilor 7, incendiu în fabrica Pionierul!

Operator 112: Tăbăcarilor 7?

Apelant: Tăbăcarilor 7, da, da! Sunt sute de persoane înauntru! Urgent, vă rog! Haideţi, vă rog frumos! Trimiteţi ambulanţe, sunt peste 50 de persoane rănite.

Operator 112: Am înţeles, trimitem câte putem!„, aşa a decurs primul apel făcut la numărul de urgenţă 112, în noaptea în care a izbucnit incendiul din clubul Colectiv, informează România TV.

În noaptea tragediei de la Colectiv, la sosirea ambulanţei, 27 de tineri au fost găsiţi morţi. În total, 63 de persoane şi-au pierdut viaţa după incendiul din Colectiv. Acum, tinerii care au scăpat, fac tratamente de recuperare la malul mării. O familie le asigură, gratuit, cazarea şi masa.

Cezar are 32 de ani, este din Bucureşti, şi pare cel mai optimist dintre răniţii ajunşi la Eforie. „Erau câţiva băieţi afară care trageau de oameni să-i scoată afară. Trageau de cei de jos, prieteni, cunoştinţe. Aveam unghiile date peste cap”, a povestit tânărul.

La Eforie sunt nouă dintre răniţii de la Colectiv. Cât timp vor sta la mare, tinerii vor face zilnic şedinţe de kinetoterapie.

Citeşte şi: INCENDIU Colectiv. Dosarul în care sunt anchetaţi pompierii ISU se întoarce la DNA

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „Lui i-a fost rușine”
Fanatik.ro
Bombă! Informații de ultimă oră despre Dan Petrescu: „Ofertă de 3 milioane de euro pe an!”. Exclusiv
Capital.ro
Tragedie în lumea muzicii. S-a stins o celebră cântăreață. Era una dintre cele mai promițătoare voci ale noii generații
Playtech.ro
'Dacă a împlinit 18 ani trebuie să mai facă vreun demers pentru a primi pensia alimentară?'. Legea, explicată de un avocat
Adevarul
Întrebarea care a aprins scânteia între profesori și învățători. „Dacă citește ministrul ne pune să-i luăm și acasă, pentru consolidarea relațiilor”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Japonia a fost zguduită din nou! Cutremurul a înregistrat 6,7 grade. Autoritățile sunt în alertă
iamsport.ro
Patronul din fotbalul românesc a izbucnit: ”Ultimul om care putea fi ministru! Un simbol al corupției, un combinator care a făcut nenorociri, nu are nicio legătură cu ideea de justiție”
MediaFlux
Adio, carne, legume și fructe de sărbători! ANPC retrage tone întregi
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Ultimă oră: Traian Băsescu, operat de urgență! Medicii au făcut anunțul