De necrezut! Ce au făcut doi sibieni pentru a avea loc de parcare ASIGURAT

Doi angajaţi ai căilor ferate şi-au rezervat două locuri de parcare pe domeniul public lipind pur şi simplu un afiş pe indicatorul pentru locurile persoanelor cu handicap, pe care l-au acoperit cu numerele lor de înmatriculare şi cu sigla Primăriei Sibiu.
Alina Costache
24 feb. 2016, 16:45
De necrezut! Ce au făcut doi sibieni pentru a avea loc de parcare ASIGURAT

Administraţia locală a reacţionat şi a postat inclusiv pe pagina de facebook această ilegalitate ameninţându-i pe făptaşi cu amendă:

Doi sibieni au dorit să fie siguri că atunci când ajung la serviciu au un loc unde să își parcheze autovehiculul, chiar în fața biroului. Pentru aceasta și-au rezervat ilegal cele două locuri destinate persoanelor cu dizabilități, lipind pe indicator o foaie de hârtie și folosind fără drept sigla Municipiului Sibiu și denumirea Serviciului Public de Administrare a Domeniului Public. Îi anunțăm și pe această cale că vor fi sancționați cu amendă.
Reamintim faptul că parcarea pe locurile destinate persoanelor cu dizabilități se poate face doar cu un abonament special, eliberat gratuit persoanelor în cauză, iar celelalte locuri de parcare pot fi ocupate în baza unui abonament de parcare sau prin achiziționarea unui tichet: http://spadpp.sibiu.ro/parcari/detaliu/14„, scrie pe pagina de facebook a Primăriei Sibiu.

DailyBusiness
Fructele au devenit un motiv major pentru care România a văzut o creștere a inflației în iulie
Spynews
Nouă copii, căutați toată noaptea în munți, după ce s-au rătăcit, prin frig și întuneric. În ce stare i-au găsit salvamontiștii | FOTO
Bzi.ro
Andreea Marin arată fabulos la 50 de ani! Cum reușește vedeta să se mențină în formă! Face asta timp de 2 ore pe săptămână – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
O gardiancă dintr-un penitenciar, la un pas de condamnare. Motivul ireal pentru care femeia riscă să ajungă în spatele gratiilor
Capital.ro
Profeția lui Călin Georgescu s-a adeverit. A anunțat din 2024: Vă spun ceva și mai interesant
Playtech.ro
A cumpărat de la vechituri o comodă cu 200 de euro și a descoperit în sertare 190.000 de euro. „Îl caut pe proprietar”
Adevarul
Care a fost cu adevărat primul automobil românesc sută la sută. Nu este vorba despre Dacia
wowbiz.ro
Alertă de inundații în 29 de județe! Hidrologii au emis cod galben de viituri pentru următoarele ore. Care sunt zonele afectate?
Evz.ro
Dacia Logan revine sub un nou nume. Unde va fi produs primul model
Prosport.ro
Interzis cardiacilor! Cea mai frumoasă prezentatoare TV s-a filmat în timp ce făcea duș la piscină
kanald.ro
Concluziile summit-ului dintre Donald Trump și Vladimir Putin. Ce se va întâmpla cu războiul din Ucraina
Cancan.ro
Alertă în România: închideți geamurile și nu ieșiți din case! 29 de județe, afectate de avertizarea ANM
iamsport.ro
Șocant! Cât cere ANAF Cluj pe mașina din imagine: 'E cu tot cu șofer și teren?'
MediaFlux
Întârzieri la pensii și salarii. Consilierul lui Nicușor Dan dă vestea proastă românilor
stirilekanald.ro
Ilie Bolojan, apel public pentru adoptarea pachetului 2 de măsuri: ”Nu există altă soluție”. Ce le-a transmis colegilor de coaliție: ”La veștile proaste rămân foarte puțini”
FURTUNĂ ELECTRICĂ în România. Se va răci brusc, vor fi furtuni puternice