Soţia lui Dacian Cioloş militează pentru terapia prin muzică. Ea a dansat pe melodia din Zorba Grecul

Valerie Cioloș Villemin a susținut miercuri seara, la Alba Iulia, în cadrul unui eveniment găzduit de Centrul de Resurse - Academia Doamnelor, un seminar despre reducerea stresului și ameliorarea calității vieții prin muzică.
Filip Stan
16 mart. 2016, 20:58
Soţia lui Dacian Cioloş militează pentru terapia prin muzică. Ea a dansat pe melodia din Zorba Grecul

Invitată la evenimentul „Oameni talentați ai comunității”, care a găzduit vernisajul unei expoziții cu obiecte hand made și recitaluri artistice, Valerie Cioloș-Villemin a susținut, alături de un psiholog din Brașov, Cristina Sava, workshopul „Rolul muzicii în sănătatea, armonia și educarea comunității”. Soția premierului a vorbit și despre plăcerea sa de a cânta, o pasiune mai recent descoperită. „Pe mine, cel puțin, muzica mă face să mă simt mai bine. (…). Pe mine mă ajută foarte mult„, a spus Valerie Cioloș Villemin.

Alături de unii dintre participanții la eveniment, Valerie Cioloș Villemin a și dansat, pe muzica din Zorba Grecul.

Implicată în mai multe proiecte în județul Alba, inclusiv pe partea de dezvoltare rurală,Valerie Cioloș Villemin a apreciat rolul comunității locale. „Oamenii de aici m-au impresionat foarte mult. E ideea de comunitate. Oamenii de aici (…) sunt foarte dăruiți către ceilalți. Felicitări comunității și oamenilor care se implică și dau din timpul lor liber și care cred că se poate face ceva mai bun implicându-se. Pentru mine este extraordinar. De fiecare dată când vin aici mă simt mai bine și mai energizată mă duc înapoi către București„, a afirmat soția premierului.

Valerie Cioloș Villemin a mai fost prezentă în ultimele luni și la alte evenimente organizate de Centrul de Resurse — Academia Doamnelor, un proiect implementat de Asociația Intercomunitară de Dezvoltare Alba Iulia, unde femeile din zona Alba Iulia au la dispoziție un loc de socializare modern, dotat corespunzător, în care se susțin cursuri sau ateliere creative.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Când se reunește, de fapt, FCSB. Unde merge echipa lui Gigi Becali în cantonament, program meciuri amicale
Capital.ro
Românii care pierd bani la pensie. Documentele esențiale pentru un venit mai mare: Pot crea dificultăți în stabilirea corectă a stagiului
Playtech.ro
Poate un avion să aterizeze în siguranță dacă are o defecțiune la trenul de aterizare?
Adevarul
„S-a poziționat într-o antiteză clară față de Germania”. Anunțul lui Siegfried Mureșan despre decizia României în controversa momentului
wowbiz.ro
Scena sfâșietoare cu soția polițistului din Piatra Neamț, ucis de propriul fiu. S-a așezat pe jos, la căpătâiul lui, împietrită de durere
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Valentina Pelinel, în pericol? Cristi Borcea, mărturii fără perdea: ”Le-am înșelat și le-am lăsat. Eu sunt cel mai important”
MediaFlux
Diana Șoșoacă, dialog incredibil cu Putin. Mesajul președintelui Rusiei pentru români VIDEO
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți