Ministerul Sănătăţii vrea să cumpere medicamente antituberculoase cu peste 21,6 milioane de lei

Ministerul Sănătății vrea să achiziționeze medicamente antituberculoase în cadrul Programului național de prevenire, supraveghere și control al tuberculozei (PN-TBC), a căror valoare totală este estimată între 21,6 milioane de lei și 26,1 milioane de lei.
Iulian Tudor
14 apr. 2016, 13:36
Ministerul Sănătăţii vrea să cumpere medicamente antituberculoase cu peste 21,6 milioane de lei

În acest sens, Ministerul Sănătății a demarat o procedură de licitație deschisă, medicamentele urmând să fie livrate la sediile unităților sanitare care implementează PN-TBC, potrivit unui anunț publicat pe SEAP pe 13 aprilie.

Anunțul implică încheierea unui acord-cadru cu maximum șapte agenți economici, cu o durată de 24 de luni.

Procedurile de transplant pulmonar au fost deblocate de Ministerul Sănătăţii

Valoarea estimată, fără TVA, a acestui acord este cuprinsă între 21.675.123,32 de lei și 26.188.104,9 lei. Criteriul de atribuire este prețul cel mai scăzut.

Principala modalitate de finanțare este bugetul Ministerului Sănătății. Contractele care vor fi atribuite vor avea o frecvență lunară, trimestrială sau pe orice perioadă acoperită de disponibil bugetar.

Termenul limită pentru primirea ofertelor este 26 mai, ora 11,00. Ofertele vor fi deschise în aceeași zi, de la ora 13,00, la sediul Ministerului Sănătății.

DailyBusiness
Fructele au devenit un motiv major pentru care România a văzut o creștere a inflației în iulie
Spynews
Ce au făcut Alina Eremia și logodnicul ei, Edi Barbu, înainte de nuntă! Cum i-au surprins paparazzii
Bzi.ro
Andreea Marin arată fabulos la 50 de ani! Cum reușește vedeta să se mențină în formă! Face asta timp de 2 ore pe săptămână – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Șase zodii renasc din propria cenușă până pe 31 august. Vor avea noroc cu carul în următoarele luni
Capital.ro
Băncile plătesc banii înapoi. Se returnează chiar și sume încasate 30 de ani. Clienții trebuie să depună cerere
Playtech.ro
O turistă a fost taxată cu 12 euro că și-a agățat geanta în cuier: „Surpriza a venit cu bonul” Fenomentul ia amploarea în destinațiile de vacanță
Adevarul
Reacție dură după decizia ca soldații americani să-i pună covorul roșu lui Putin: „Cel care a luat-o trebuie să suporte consecințele”
wowbiz.ro
Momente de panică pentru Elena Udrea! Fostul politician și familia sa au fost atacați de urs în vacanță. Ce se întâmplă cu ei în aceste momente: „Ne-a apărat...”
Evz.ro
Autostrada care taie Carpații. Imagini cu drumul de mare viteză ce va schimba România
Prosport.ro
Interzis cardiacilor! Cea mai frumoasă prezentatoare TV s-a filmat în timp ce făcea duș la piscină
kanald.ro
Concluziile summit-ului dintre Donald Trump și Vladimir Putin. Ce se va întâmpla cu războiul din Ucraina
Cancan.ro
Înmormântarea Prințesei Kate, plănuită în mare secret! Care a fost planul Palatului Buckingham
iamsport.ro
Românul care a făcut peste 1.000.000 de dolari în Bahamas nu are dubii: ”Imaginea lui Ion Țiriac nu o să o aibă niciun președinte al României în următorii 100 de ani”
MediaFlux
Anunț privind pensia pentru 4,7 milioane de pensionari! Majoritatea au primit 2.800 de lei, prin poștă sau pe card
stirilekanald.ro
Lanț uman în stațiunea Jupiter pentru salvarea a trei turiști, după ce a fost arborat steagul roșu. Cine este cel care a decedat
FURTUNĂ ELECTRICĂ în România. Se va răci brusc, vor fi furtuni puternice