Classic is the new sexy! Vedetele în rochii negre la gala amfAR Cannes

Festivalul de Film de la Cannes, ajuns la a 69-a ediție anul acesta și care se încheie weekendul acesta, pe 22 mai, presupune și petreceri și evenimente speciale, cu diferite scopuri umanitare, precum a fost aseară gala amfAR's Cinema agains AIDS – unde cele mai frumoase vedete au defilat în fața fotografilor în rochii clasice și elegante, altele extrem de provocatoare și revelatoare și, desigur, ținute-bijuterie, cu detalii inedite.
Alina Costache
20 mai 2016, 10:57
Classic is the new sexy! Vedetele în rochii negre la gala amfAR Cannes

Pentru că și nota evenimentului a impus o oarecare sobrietate, femeile celebre care și-au făcut apariția au mizat pe clasicul negru, în diferite croieli și forme.
Care au fost cele mai sexy și mai elegante rochii negre de la amfAR gala, anul acesta?

Superbul înger brazilian Adriana Lima a purtat o rochie clasică de catifea, foarte simplă, dar de mare efect, semnată Alexander Terekov.

Vezi toate ținutele all black pe okmagazine.ro!

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Steaua și Rapid reeditează sfertul UEFAntastic după 20 de ani! Unde are loc evenimentul la care sunt așteptați Gigi Becali și George Copos: ”Sper să fie un plin”
Capital.ro
Interdicție pentru proprietarii de locuințe și terenuri. Legea stabilește limite clare chiar și pentru bunul propriu
Playtech.ro
Ce este „norul” invizibil care se ridică din pădurile Japoniei și provoacă una dintre cele mai mari crize alergice din lume
Adevarul
SURSE Leafa lui Nicușor Dan crește cu peste 1.000 de euro. Cât vor încasa premierul, miniștrii și parlamentarii
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Radu Banciu a spus unde ar fi jucat Cristiano Ronaldo dacă se năștea în România: ”Răspunsul e simplu”
MediaFlux
Horoscop 23 mai. Zodiile care trebuie să nu ia deloc decizii sâmbătă. Urmează o zi cu ghinion
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi