Accident în lanţ în Capitală, o maşină de poliţie printre autoturismele lovite

Patru maşini au fost implicate într-un accident în Capitală, printre care şi una de poliţie. Accidentul a fost provocat de un tânăr care imediat după impact, a făcut orice ca să scape de anchetă.
Filip Stan
11 iun. 2016, 05:13
Accident în lanţ în Capitală, o maşină de poliţie printre autoturismele lovite

Un accident în lanţ s-a petrecut la intersecţia bulevardelor Mircea Eliade şi Floreasca. Trei maşini se aflau la semafor când un tânăr de 29 de ani a intrat în ei. Printre cele trei maşini se afla şi una de poliţie.

Potrivit România TV, când şoferului i s-a cerut să se supună echilotestului acesta a refuzat vehement spunând că nu poate face asta pentru că este bolnav de diabet. Singur a sunat la ambulanţă pentru a cere să fie transportat la spital sub pretextul că se simte rău şi i-a scăzut glicemia. În acest caz s-a deschis o anchetă. Din fericire, acest accident nu s-a soldat cu victime.

Citeşte şi: Accident grav în Constanţa. Un autoturism s-a ciocnit VIOLENT de un TIR

DailyBusiness
Presiuni asupra lui Viktor Orbán, Liderii UE cer deblocarea urgentă a finanțării pentru Ucraina
Spynews
Cele mai noi imagini cu Betty Salam și fiul ei. Cu cine își petrec cei doi timpul. Așa îi păstrează vie amintirea Fănicăi
Fanatik.ro
Surpriza pregătită de Mircea Lucescu pentru Turcia – România! Jucătorul cu care s-a certat selecţionerul, titularizat la baraj: “Cum e viaţa asta!”. Exclusiv
Capital.ro
Motorina sare de 12 lei? Sorin Grindeanu cere măsuri urgente: Guvernul să se ocupe de acest lucru
Playtech.ro
Setarea aparent banală care face maşina să consume mult carburant primăvara. Şoferii nici nu bagă în seamă acest detaliu
Adevarul
„Ia și tu un suc!”: Cum a încercat un șofer prins cu viteză să mituiască un polițist cu 200 de lei. Scena suprinsă pe body-cam
wowbiz.ro
Vârful MApN avertizează! 21 de drone au fost lansate de Rusia spre România, anunță Radu Miruță
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie de 44 de ani și-a pierdut viața la scurt timp după ce a mâncat o pizza la un restaurant din Brazilia
iamsport.ro
Prunea, surprins că Gică Popescu e noul patron al Farului! A numit persoana căreia credea că Hagi îi va lăsa acțiunile: ”Nu m-am așteptat să îi vândă lui, sincer!”
MediaFlux
Traian Băsescu cere ca românii să renunțe la mașini! Anunțul fostului președinte
stirilekanald.ro
S-a dat lege! Miercuri e zi liberă!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj