Panică pe Autostrada Soarelui după ce un şofer a mers zeci de kilometri pe contrasens cu TIR-ul VIDEO

Un şofer a provocat panică pe Autostrada Soarelui după ce a întors TIR-ul şi a mers zeci de kilometri pe banda de urgenţă pe contrasens. Un alt participant la trafic a surprins câteva imagini şi a alertat autorităţile. 
Filip Stan
05 iul. 2016, 08:01
Panică pe Autostrada Soarelui după ce un şofer a mers zeci de kilometri pe contrasens cu TIR-ul VIDEO

Veneam dinspre Bucuresti spre Calarasi pe A2. Pe sensul de mers spre Constanţa, am vazut de departe cum un camion a intors si a inceput sa se deplaseze pe directia interzisa, adica inapoi spre Bucuresti”, a declarat un şofer, martor la întreaga scenă.

Pentru că exista riscul să se producă un accident grav, bărbatul care a surprins imaginile a sunat la 112 pentru a alerta autorităţile. Tot el a povestit pentru România TV că până la prima ieşire de pe autostradă, şoferul de tir ar fi fost nevoit să meargă kilometri buni pe contrasens. 

Nu este primul incident de acest fel. O întâmplare similară a avut loc pe aceeaşi autostradă, însă în urmă cu mai mulţi ani. Atunci, o dubă a blocat traficul după ce a circulat mai mulţi kilometri pe contrasens şi a decis să întoarcă pentru a circula regulamentar. 

DailyBusiness
Românii, „salahorii” Europei: Muncim cel mai mult, dar trăim cel mai puțin!
Spynews
O insulă din Asia a fost numită cea mai pitorească din lume. Este o destinație de vacanță fabuloasă
Bzi.ro
Cercetare sociologică în ziua votului. Trei case de sondare vor face exit-poll, duminică, 18 mai 2025, pentru turul 2 de alegeri prezidențiale
Fanatik.ro
Jurnalist FANATIK, subiectul unei tentative de fraudă la alegerile din Bucuresti! ”A semnat altcineva în locul meu la votare”
Capital.ro
Doliu azi la ProTV. A murit una din cele mai iubite vedete ale postului. S-a stins la poalele cerului
Playtech.ro
Imaginile momentului cu Mirabela Grădinaru şi Ilinca Simion! Diferenţa dintre cele două în ziua alegerilor
DailyBusiness
Sprijin pentru familiile din România: 15.000 de lei. În ce condiții se oferă
Adevarul
Cum au compromis autoritățile șansa de a călători fără vize în SUA: „Ruinele minciunii și duplicității hrănesc populismul”
wowbiz.ro
Soția lui Bursucu’, implicată într-un accident grav în Constanța! Informații de ultim moment
Spynews
Cine este Johannes Pietsch, câștigătorul Eurovision 2025. Austriacul este cunoscut după numele de J.J și are 24 de ani
Spynews
Soția lui Bursucu a făcut accident cu mașina în Constanța! Au fost găsite trei victime, dintre care două încarcerate | FOTO
Evz.ro
Prezența la urne. Alegeri prezidențiale, turul 2. George Simion sau Nicușor Dan. Live Text
Ego.ro
Oana Roman, momente dramatice, EXCLUSIV: ”O relație abuzivă și toxică...”
Prosport.ro
FOTO. Gimnasta, în bikini, după ce s-a retras la 22 de ani
kanald.ro
Soția lui Bursucu' a fost implicată într-un grav accident, în Constanța
Cancan.ro
'Se încearcă asasinarea președintelui ales George Simion (…) exact pe scena unde se va bucura pentru victorie și le va vorbi alegătorilor' - MAI, prima reacție
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Decizia-șoc luată de George Simion. Ce pregătește pentru seara asta. Românii au rămas mască
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Dată afară că e prea indecentă, a făcut avere cu pozele ei și acum a revenit
stirilekanald.ro
Sediul AUR, închis! Breaking news! Ce se întâmplă acum cu George Simion
Cum să-ți ”păcălești” stomacul. Alimentele care îți taie pofta de mâncare și nu îngrașă
MediaFlux
Schimbare pentru românii care merg la medic. CNAS anunță noi avantaje pentru pacienți
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Indiferent de cine va fi ales Președinte: problemele urgente ale României