Andy Murray a câştigat trofeul la WIMBLEDON 2016

Wimbledon 2016. Andy Murray a câștigat, duminică, al treilea Grand Slam din carieră, după ce s-a impus în finala cu Milos Raonic de la Wimbledon 2016.
Filip Stan
10 iul. 2016, 16:12
Andy Murray a câştigat trofeul la WIMBLEDON 2016

Wimbledon 2016. Andy Murray, nr. 2 ATP, l-a învins în trei seturi pe Milos Raonic, nr. 7 ATP, scor 6-4, 7-6 (3), 7-6 (2).

Serena Williams a câştigat trofeul la Wimbledon 2016

Wimbledon 2016. Primul set a fost total dezechilibrat și Andy Murray a făcut break la scorul de 3-4. Setul secund a fost foarte echilibrat și niciunul dintre cei doi jucători n-au mai pierdut pe propriul serviciu. Abia la tie-break Andy Murray a reușit să se impună cu 7-3. Setul trei a fost identic cu acesta din urmă doar că la tie-break britanicul a câștigat cu 7-2.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
El e bărbatul prins cu focuri de armă, în timpul unei acțiuni de amploare, în București. Tatăl lui e un fost şef din serviciul secret al MAI
Fanatik.ro
FCSB, surpriză mare contra Botoșaniului: Bîrligea rezervă, Thiam titular?! Cum arată primul 11. Exclusiv
Capital.ro
Doliu în lumea muzicii. S-a stins una dintre figurile marcante ale țării. Lasă în urmă o mare moștenire artistică
Playtech.ro
Contribuţia la Pilonul II de pensii ar putea creşte. Senatul a adoptat tacit o modificare a legii
Adevarul
Un pensionar a fost chemat în instanță după ce și-a cumpărat umbrele de pe Temu: confuzia care i-a adus probleme
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale kinetoterapeutului Alin Neacșu. Mesajul din biletul de adio găsit în cabinetul său din Pitești
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„Drum lin către stele, frățiorul meu!” Mesajul plin de durere postat de fratele lui Edi, tânărul de 16 ani care și-a pierdut viața în urma accidentului din Suceava
iamsport.ro
Este pregătit să renunțe la miliardarii români pentru o echipă din SuperLigă!
MediaFlux
Un simbol industrial al epocii Ceaușescu renaște și devine hub urban. Clădirea e proiectată să reziste la un cutremur de 9,4 grade
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil