Ministerul în care toţi angajaţii primesc sporuri. Ce beneficii au salariaţii

La Ministerul Mediului, dar şi in instituţiile subordonate acestuia, toţi angajaţii primesc sporuri. O parte dintre angajaţii Administraţiei Rezervaţia Biosferei Delta Dunării din subordinea Ministerului Mediului primesc spor de izolare al cărui cuantum e cuprins între 50% şi 60% din salariul de bază.
Iulian Tudor
05 sept. 2016, 09:53
Ministerul în care toţi angajaţii primesc sporuri. Ce beneficii au salariaţii

Toţi angajaţii Ministerului Mediului, ai Agenţiei Naţionale pentru Protecţia Mediului, ai Gărzii Naţionale de Mediu şi ai Administraţiei Rezervaţia Biosferei Delta Dunării primesc spor pentru condiţii vătămătoare de muncă, potrivit economica.net. Valoarea sporului este de 10% din salariul de încadrare pentru personalul de execuţie. Pentru personalul de conducere din Ministerul de resort, cuantumul sporului pentru condiţii de muncă vătămătoare este de 10% din valoarea salariului de încadrare şi a indemnizaţiei de conducere.

Citeşte mai mult pe economica.net