Chefi la cuţite 2016. Bucătarul personal al ambasadorului SUA la Chişinău a intrat în competiţie

O nouă ediție "Chefi la cuțite" va aduce luni, 12 septembrie, de la ora 20.30, în fața telespectatorilor personaje care mai de care mai interesante. Și chiar dacă prezențele haioase și glumele nu vor lipsi din meniu, în fața juraților se vor perinda și bucătari profesioniști, care vor încerca să-i convingă pe cei trei de talentul lor.
Iulian Tudor
12 sept. 2016, 09:23
Chefi la cuţite 2016. Bucătarul personal al ambasadorului SUA la Chişinău a intrat în competiţie

Așa se face că bucătarul personal al ambasadorului SUA la Chișinău se va prezenta la preselecțiile „Chefi la cuțite” cu un preparat inedit. Petru va povesti că bucătăria este cea mai mare bucurie a sa și că își dorește foarte mult să rămână în concurs tocmai pentru că simte că aici poate învăța mai multe despre meseria pe care o iubește atât. E tânăr, pasionat de sport și îi va cuceri imediat pe cei trei chefi cu graiul său cu accent, astfel că dialogul cu jurații va fi deopotrivă interesant și amuzant. De la sos „țiriaki”, la „bostănei”, acesta îi va amuza pe chefi cu regionalismele pe care le folosește. Dacă își va păstra zâmbetul pe buze și când va primi voturile juraților rămâne de văzut în ediția de luni a emisiunii „Chefi la cuțite”.

Citeşte şi Ambasadorul SUA la Chişinău spune că UNIREA nu este o alegere PRACTICĂ. „Moldova nu este România”

Tot atunci, un bucătar-șef din Mamaia va încerca să-l impresioneze pe chef Cătălin, cunoscut pentru pasiunea pe care o are pentru fructele de mare, cu un plating de midii în stil thailandez. Eterna rivalitate între noră și soacră se va duce luni la „Chefi la cuțite” și în bucătărie: Elena și Tatiana sunt bucătărese, noră și soacră, iar acum pretendente la un loc în concursul de la Antena 1.

Surpriza serii va veni din partea Rebecai Mădaș, fostă concurentă în cel de-al doilea sezon „Hell’s Kitchen – Iadul bucătarilor”. Care va fi reacția juraților când o vor vedea și ce va alege aceasta să le gătească chefilor, telespectatorii Antena 1 vor afla luni, 12 septembrie, de la 20.30.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
„Asta înseamnă să fii mafiot!” Giovanni Becali a explicat, peste ani, replica prin care a ajuns celebru: „Când parchez maşina, dau un milion şpagă!”
Capital.ro
Călin Georgescu îi unește pe români în ziua de Crăciun. Cum își pot recâștiga țara: Pentru cei care vor veni după noi, să știe!
Playtech.ro
Locul de pe Pământ unde s-a înregistrat cea mai scăzută temperatură din istorie. Zăpada a acoperit clădirile până la etajul doi
Adevarul
Europa, din nou în alertă: un virus mortal, mai periculos decât COVID, a fost confirmat în Franța
wowbiz.ro
Doliu în lumea folclorului din România! Ion Drăgan a murit chiar în prima zi de Crăciun
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Tradiții și obiceiuri în noaptea de Revelion 2026. Mersul cu Plugușorul
iamsport.ro
Radu Banciu, dezlănțuit! L-a numit ”prostănacul anului” pe faimosul milionar: ”Fondatorul prostiei în această țară! E prostul fudul al neamului românesc”
MediaFlux
Tradiții și obiceiuri pentru a doua zi de Crăciun. Ce este interzis în această zi de mare sărbătoare, de Soborul Maicii Domnului
stirilekanald.ro
A murit cunoscutul om de afaceri gălățean, Corneliu Istrate
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend