Mariah Carey a fost părăsită de iubitul miliardar din cauza cheltuielilor excesive

Miliardarul australian James Packer, iubitul cântăreţei Mariah Carey, a părăsit-o pe artistă după aproape un an de la logodna cuplului, din cauza ”cheltuielilor extravagante” ale acesteia şi a faptului că interpreta americană a acceptat să apară într-un reality-show, potrivit unor surse citate de presa internaţională.
Alina Costache
27 oct. 2016, 15:44
Mariah Carey a fost părăsită de iubitul miliardar din cauza cheltuielilor excesive

Revista australiană Woman’s Day afirmă că mogulul australian, în vârstă de 49 de ani, a luat decizia de a despărţi de Mariah Carey din cauza reality-show-ului „Mariah’s World” şi a stilului de viaţă exorbitant adoptat de diva americană.

„Totul s-a terminat”, a dezvăluit un prieten al miliardarului australian. „James avea deja rezerve foarte mari faţă de noul reality-show al lui Mariah şi faţă de faptul că ea părea să fie dispusă să prezinte vieţile lor în faţa lumii întregi”, a adăugat aceeaşi sursă.

Potrivit aceleiaşi reviste, James Packer i-a permis cântăreţei Mariah Carey, în vârstă de 46 de ani, să păstreze inelul de logodnă – cu un diament în valoare de 10 milioane de dolari – pe care i l-a oferit la o petrecere privată organizată la New York în luna ianuarie, după o relaţie de 12 luni.

Potrivit altor surse, familia lui James Packer nu ar fi aprobat relaţia celor doi, iar Mariah Carey a refuzat să asiste la petrecerea organizată cu ocazia celei de-a 50-a aniversări a lui Gretel, sora cea mare a lui James, organizată la Sydney, în urmă cu câteva luni.

„Atunci când ea a refuzat să meargă în Australia la petrecerea organizată de ziua de naştere a lui Gretel, a apărut multă tensiune în familie. Mama lui ura să audă numele ei, iar prietenii apropiaţi ai lui James nu au crezut niciodată că ei se vor căsători”, a dezăluit o sursă.

Alte surse au sugerat că stilul cheltuitor al cântăreţei l-a îngrijorat pe miliardarul Packer: „James este foarte generos, însă Mariah duce cheltuielile la un cu totul alt nivel”.

Relaţia cântăreţei cu magnatul australian a intrat în atenţia presei internaţionale în iunie 2015, când cei doi au fost văzuţi pentru prima dată în public, cu ocazia unei croaziere pe un iaht privat, în Marea Mediterană.

Mariah Carey şi James Packer au fost căsătoriţi fiecare de două ori.

Mariah Carey a fost căsătorită cu producătorul muzical Tommy Mottola, în perioada 1993 – 1997, şi cu rapperul Nick Cannon, în perioada 2008 – 2015. Artista şi Nick Cannon au împreună doi copii, gemenii Moroccan şi Monroe, care s-au născut pe 30 aprilie 2011.

James Packer a fost căsătorit cu Jodhi Meares, în perioada 1999 – 2007, şi cu Erica Baxter, în perioada 2007 – 2013. Magnatul australian are trei copii cu cea de-a doua soţie – Indigo, născută pe 27 iulie 2008, Jackson Lloyd, născut pe 1 februarie 2010, şi Emmanuelle Sheelah, născută pe 22 septembrie 2012.

Citeşte şi Mariah Carey, acuzată că s-a editat în Photoshop

 

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Se construiește, în sfârșit, „bijuteria arhitecturală” care-l va face foarte fericit pe Gică Hagi. Suma investită e uriașă, se dau 100.000.000 de euro
Capital.ro
Ce făcea Ion Iliescu la 45 de ani. Ceaușescu n-a văzut cu ochi buni pornirile sale: Nu mai văzuse nimeni așa ceva!
Playtech.ro
De ce să îți înfășori cheile mașinii în folie de aluminiu
Adevarul
Reducerea trupelor americane în România aprinde spiritele pe Reddit: „Ca și cum România nici nu contează”
wowbiz.ro
Percheziții în lanț după moartea Ștefaniei Szabo! Anchetatorii au ridicat mașina doctoriței, dar și mai multe obiecte găsite în camera de gardă. Solicitarea importantă făcută de familia sa
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
„Mi-e greu să cred că nu și-ar fi dorit să se mai trezească a doua zi”. Asta a fost ULTIMA DORINȚĂ a Ștefaniei Szabo! A apelat la un coleg cu doar câteva ore înainte să moară... mesajele au ieșit la suprafață!
iamsport.ro
Senzațional! Fostul selecționer al României căruia Mutu îi spune doar ”Tatăl lui Marica”: ”Șeful nostru!”
MediaFlux
Prognoza meteo 2 noiembrie. ANM anunță temperaturi complet neașteptate pentru această perioadă a anului
stirilekanald.ro
O nouă EXPLOZIE a avut loc cu câteva momente în urmă, din cauza acumulării de gaze
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai