Premierul Dacian Cioloş a mers cu un avion privat în Valea Jiului şi Roşia Montană FOTO

Premierul Dacian Cioloş a efectuat, vineri, 4 noiembrie, o vizită în Petroşani şi Alba Iulia, unde s-a întâlnit cu autorităţile locale din Valea Jiului şi din zona Roşia Montană - Munţii Apuseni. Şeful Guvernului a călătorit la bordul unui avion privat, alături de vicepremierul Vasile Dîncu, consilierul de stat Ionel Dancă şi secretarul de stat în Ministerul Culturii, Oana Bogdan.
Iulian Tudor
07 nov. 2016, 21:02
Premierul Dacian Cioloş a mers cu un avion privat în Valea Jiului şi Roşia Montană FOTO

Secretarul de stat în Ministerul Culturii, Oana Bogdan, a postat pe contul său de Facebook o fotografie făcută în avionul privat cu care premierul Dacian Cioloş a călătorit, vineri, în Valea Jiului şi în zona Roşia Montană. 

Angajata Ministerului Culturii stă la geamul aeronavei, în timpul zborului, iar postarea sa conţine o trimitere la un articol despre conferinţa sustinuţă de Dacian Cioloş în timpul vizitei din Valea Jiului şi Roşia Montană.

 

Prim-ministrul Dacian Cioloș a mers, vineri, la Petroșani și Alba Iulia, unde s-a întâlnit cu autoritățile locale din Valea Jiului și din zona Roșia Montană – Munții Apuseni, cărora le-a prezentat mecanismul de sprijin elaborat de Guvern pentru dezvoltarea integrată a zonelor-pilot de intervenție, care vizează și aceste două foste zone miniere mono-industriale. 

Pe lângă discuțiile cu autorităţile locale din fostele zone miniere Valea Jiului și Roșia Montană – Munții Apuseni, premierul Dacian Cioloș a avut întâlniri cu rectorul Universității Petroșani și cu membri ai Senatului Universității, a vizitat Biroul local al Unității Guvernamentale de Asistență Tehnică – Valea Jiului și a avut discuții cu oameni de afaceri din Alba.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Jucătorul care a „surprins tot cartierul” e pregătit să semneze pe încă un sezon cu FCSB. Exclusiv
Capital.ro
Călin Georgescu trage semnalul de alarmă. Avertismentul fostului candidat: Taxe mici sau deloc. România trebuie să producă
Playtech.ro
Primăvara vine cu surprize, spun meteorologii! Anunţ despre vremea ciudată din următoarea perioadă
Adevarul
Scandal sexual în Muntenegru. Doi oficiali de rang înalt și-au dat demisia după ce pe internet a apărut un clip în care apar în ipostaze intime
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale kinetoterapeutului Alin Neacșu. Mesajul din biletul de adio găsit în cabinetul său din Pitești
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce s-a întâmplat cu trupul bărbatului găsit mort în curtea spitalului d... Vezi mai mult
iamsport.ro
Radu Naum a IZBUCNIT: ”Suntem prizonierii unor cetățeni în lupta lor cu FCSB! Ce țară e asta în care o sentință definitivă nu are nicio noimă?!”
MediaFlux
Comisia Europeană anunță că TikTok încalcă Regulamentul privind serviciile digitale: Pentru modul în care creează dependență 
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil