Fostul ministru de Finanţe, Eugen Teodorovici: Fiecare şedinţă de Guvern costă 15.000 de euro

O şedinţă de Guvern costă 15.000 de euro, potrivit estimărilor fostului ministru de Finanţe, Eugen Teodorovici, prezentate într-o intervenţie la ZF Live.
Iulian Tudor
12 nov. 2016, 09:09
Fostul ministru de Finanţe, Eugen Teodorovici: Fiecare şedinţă de Guvern costă 15.000 de euro

„Eu am spus o dată că numai şedinţa de Guvern în sine costă cel puţin 15.000 de euro, cu toate că fiecare ministru are pe masa de lucru un laptop cu toate documentele incluse. Înmulţiţi cu 4, înmulţiţi cu 12″, a spus Eugen Teodorovici.

Potrivit fostului ministru (PSD), suma de 15.000 de euro cheltuită pentru o şedinţă de Guvern ar include costurile cu energia şi cele cu echipamentele de multiplicat hârtii şi acte.

„Într-o lume guvernată de tehnologie, costurile acestea sunt inutile”, a mai spus Teodorovici, la ZF Live, conform Mediafax. 

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi informații în cazul fetei de 13 ani care și-a înjunghiat tatăl pentru a-și salva mama! Ce a declarat viceprimarul localității
Fanatik.ro
Betis Sevilla, transfer spectaculos din SuperLiga! Spaniolii au venit special după „copilul-minune” și i-au convins familia
Capital.ro
Prognoza meteo pentru toamnă: ce indică calendarul pe 100 de ani pentru septembrie, octombrie și noiembrie 2026
Playtech.ro
Ai văzut pomi cu trunchiul învelit în alb? Motivul pentru care grădinarii fac asta toamna
Adevarul
De ce mulți sași lasă Germania pentru România după zeci de ani. „Plecasem cu alte idealuri în 1990. Situația nu mai este ca atunci”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 4 ani și-a pierdut viața pe patul de spital, după ce a fost infectată cu difterie
iamsport.ro
Atacantul a refuzat oferta de la FCSB și a semnat cu rivala roș-albaștrilor pe un salariu mai mic: ”Dacă nu dădeam gol, mă dădea Becali afară!”
MediaFlux
Bulgaria a luat fața României și a devenit lider mondial! Creștere de 23% într-o lună
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat