Adriana Iliescu, cea mai BĂTRÂNĂ mamă din lume, la cea de-a 12-a ANIVERSARE a fiicei sale, Eliza. Cum a petrecut FOTO

Adriana Iliescu, femeia care a intrat în Cartea Recordurilor după ce a adus pe lume primul copil la aproape 67 de ani, a celebrat ieri cea de-a 12-a aniversare a fiicei sale, Eliza.
Iulian Tudor
17 ian. 2017, 09:53
Adriana Iliescu, cea mai BĂTRÂNĂ mamă din lume, la cea de-a 12-a ANIVERSARE a fiicei sale, Eliza. Cum a petrecut FOTO

Iată că după 12 ani, Adriana Iliescu reușește încă să fie alături de copilul adus pe lume atât de spectaculos și controversat, scrie wowbiz. Fetița-record a fost sărbătorită la școală, de colegi, iar mai apoi mama ei a așteptat-o acasă, unde a surprins-o cum a știut mai bine.

Citeşte şi Adriana Iliescu, cea mai bătrână mamă din România, detalii cutremurătoare despre înmormântare

Eliza s-a bucurat de toate darurile primite și a mărturisit că este nedespărțită de pian și de papagalul Pickie, care îi sunt cei mai apropiați prieteni.

Adriana Iliescu a devenit cunoscută în luna decembrie a anului 2004, când știrea că românca a rămas însărcinată la vârsta de 66 de ani făcea înconjurul lumii. La acea dată, aceasta figura în istoria medicinei moderne drept cea mai în vârstă femeie care urma să nască.

Citeşte şi Cum arăta Adriana Iliescu, cea mai bătrână mamă din România, în tinereţe FOTO

La 16 ianuarie 2005, ea a adus-o pe lume pe Eliza Maria Bogdana Iliescu și a intrat în „Cartea Recordurilor” cu titlul de cea mai în vârstă mamă.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Un campion național a fost condamnat la moarte! „Viața lui este în pericol. Execuția ar putea avea loc în orice moment”
Capital.ro
Impozit mai mare cu 80% în România. Taxele se majorează de la 1 Ianuarie: Chiar dacă nu ne convine, suntem obligați
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Vechime la pensie diferită! Românii care vor avea parte de alt calcul
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet