Denisa Manelista suferă de o boală cumplită. Unchiul cântăreţei a oferit detalii medicale

Florin Peşte, unchiul Denisei Manelista, a vorbit despre starea de sănătate a artistei în vârstă de 27 de ani şi a oferit detalii incredibile despre boala care o mistuie.
Alina Costache
31 mai 2017, 05:52
Denisa Manelista suferă de o boală cumplită. Unchiul cântăreţei a oferit detalii medicale

Starea de sănătate a Denisei Manelista se înrăutăţeşte pe zi ce trece. Medicii iau în calcul varianta unui transplant, însă sunt voci care susţin că ar fi mult pre periculos. În ultimele luni ea a slăbit mai mult de 20 de kilograme.

În urmă cu puţin timp, Florin Condurăţeanu a venit în platoul unei emisiuni, în direct, povestind ultimele noutăţi despre starea manelistei.

„Denisa nu are virusul hepatic C, ci unul mult mai grav! Am vorbit chiar cu medicul ei! E un virus mai rar cunoscut, care a fost contractat de necăjica asta mică probabil în copilărie! Vă daţi seama, nu îţi dă semne prin niciun simptom. Celulele ficatului devin precum cicatricile, o carne neactivă! Care sunt şansele războiului ăsta îngrozitor pentru un medic talentat? Nu am spus nici că e complet pierdută partida, aici depinde de teribila mobilizare, trebuie să ne rugăm pentru ea! Gândiţi-vă că a fost aşa de cuminte, încât a fost virgină până acum doi ani şi când s-a dăruit, a făcut-o din dragoste! Să ne rugăm ca din ea să se deştepte din somnolenţă sistemul de apărare. Doctorul Cercel a spus în urmă cu ceva timp că lupta mileniului este lupta cu viruşii”, a declarat Florin Condurăţeanu în direct.

Citeşte şi Intervenţie de urgenţă a medicilor acum câteva ore! Ce se întâmplă cu Denisa Răducu. „Rugati-vă pentru mine”

Nu a fost singurul care a oferit detalii. „Când am ajuns eu la Denisa după ce am aflat că e bolnavă. Am aflat de afecţiunea ei. La o oră după ce a aflat rezultatul m-a sunat Liviu. Acuza stări de oboseală şi gripă. Doctorul i-a zis: nu e ceva ok. Du-te acolo şi fă nişte analize. Markerii tumorali apar prima dată. În zona ficatului. Nu ştiu dacă s-a extins. A ieşit carcinom hepatocelular. Cancer. Ea a avut un virus hepatic B şi pe un teren aşa era şi normal ca un şoc emoţional să declanşeze boala. (…) Eu am ajuns la ea şi mama ei mi-a zis: aoleu, mi-ai spus că o să mă satur eu de Liviu. Ea ştia de afecţiunea Denisei. Mama lui Liviu e naşa mea”, a mărturisit unchiul Denisei Răducu.

De asemenea, el a dezvăluit că medicul i-a spus diagnosticul în faţă, fără menajamente:”E grav că i-a spus doctorul prea direct. Ea a avut în şoc. Nu se face aşa ceva. Trebuie să fii un doctor fără inimă. I-a zis: fată, tu eşti plină de tumori! Ai venit singură aici? I-a spus că ar avea o şansă să se pună pe lista de transplant. S-a luat hotărârea să plece în Austria pentru un tratament scump. austriecii i-au dat şanse de scăpare. A avut un efect. Înainte de Paşte a venit din Austria, a avut o perioadă mai proastă”, a adăugat Florin Peşte.

DailyBusiness
Amendă record pentru o companie de ride-sharing din București: 32 de persoane lucrau fără forme legale
Spynews
Fetița bătută de mamă pe o stradă din Constanța și fratele ei au fost luați de Protecția Copilului. Ce se întâmplă acum cu mama. Decizie de ultimă oră!
Fanatik.ro
Avocatul lui Djokovic rupe tăcerea în scandalul pariurilor pe cartonaş galben: „O înscenare! CFR Cluj şi Neluţu Varga vor să-i rupă contractul? Damjan este nevinovat!” Exclusiv
Capital.ro
Regula RAR. Mașinile care pot pica ITP-ul. Ce șoferi trebuie să înlocuiască obligatoriu rezervorul după 10 ani
Playtech.ro
Ce fac grecii ca să scape de peștele-iepure. Măsura luată pentru protejarea turiștilor
Adevarul
SURSE Cine e premierul dorit de PSD și de Nicușor Dan. PNL, dispus să negocieze
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ea este femeia din Tulcea care și-a găsit sfârșitul pe o bancă, după ce a fost acroșată de o mașină ajunsă pe trotuar. Șoferul ar fi vrut să evite un alt autoturism
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la Dinamo a semnat cu o nou-promovată
MediaFlux
Mai mulți bani la pensie. Cât se va plăti din luna iunie 2026
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?