CASTIGATOR TE CUNOSC DE UNDEVA 2017: Dezvăluiri din culisele show-ului. Premiul va fi donat unei familii din Dâmboviţa

CASTIGATOR TE CUNOSC DE UNDEVA 2017: Sâmbăta aceasta, de la ora 20.00, la “Te cunosc de undeva!”, are loc finala celui de-al unsprezecelea sezon al show-ului prezentat de Alina Pușcaș și Cosmin Seleși când se va alege câștigătorul marelui trofeu dintre finaliștii Daniel Max Dragomir, Sore, Biu Marquetti, Alex Vasilache și duetul Liviu Vârciu și Andrei Ștefănescu. Nefinaliștii vor urca, la rândul lor pe scenă, în cadrul unor momente speciale alături de patru mari artiști.
Alina Costache
03 iun. 2017, 13:56
CASTIGATOR TE CUNOSC DE UNDEVA 2017: Dezvăluiri din culisele show-ului. Premiul va fi donat unei familii din Dâmboviţa

CASTIGATOR TE CUNOSC DE UNDEVA 2017: Marele premiu de 15.000 de euro ajunge la Liviu Vârciu și Andrei Ștefănescu, echipa perfectă a sezonului XI. Evident, premiul obținut cu sprijinul Tymbark, va fi donat de către învingători unei familii nevoiașe din Dâmbovița. Punctele primite din partea juraților și a colegilor le-a adus celor doi victoria mult visată.

CASTIGATOR TE CUNOSC DE UNDEVA 2017:  Daniel MAx Dragomir a fost primul câștigător al serii. Transformarea în marele „Freddie Mercury” i-a adus premiul de etapă, înainte de desemnarea MARELUI CÂȘTIGĂTOR al finalei.

CASTIGATOR TE CUNOSC DE UNDEVA 2017: Kylie Minogue, interpretată de Sore, a fost ireal de frumoasă în seara marii finale „Te cunosc de undeva”

CASTIGATOR TE CUNOSC DE UNDEVA 2017: Cine i-a răpit pe Andrei și Liviu? O transformare specială i-a lăsat pe jurați fără replică. Cei doi băieți au fost sarea și piperul maii finale

CASTIGATOR TE CUNOSC DE UNDEVA 2017: Muzica românească din popor a răsunat din nou pe scena „Te cunosc de undeva”. De data asta, Maria Dragomiroiu și Ruby au fost protagonistele unui episod fascinant de cântece și jocuri tradiționale. Alături de cele două vedete s-a aflat Taraful Silvian Voicu.

CASTIGATOR TE CUNOSC DE UNDEVA 2017: Show-ul „Te cunosc de undeva!” de la Antena 1 îşi desemnează sâmbătă finaliştii celui de-al 11-lea sezon al transformărilor. ŞTIRI PE ACEEAŞI TEMĂ INTERVIU Câştigătoarea iUmor, care a făcut glume acide pe seama vedete… După aproape patru luni de spectacol prezentat de Alina Puşcaş şi Cosmin Seleşi şi jurizat de Ozana Barabancea, Andreea Bălan, Andrei Aradits şi Aurelian Temişan, la sfârşitul galei de sâmbăta aceasta, de la ora 20.00, primii cinci concurenţi se vor califica în marea finală din 3 iunie. Aşadar, în semifinală, Alex Vasilache va cânta în travesti şi o va imita pe doamna Gabi Luncă, una dintre cele mai mari interprete de muzică lăutărească, Anda Adam se va transforma în Bonnie Tyler, o cântăreaţă care uluieşte publicul cu forţa şi expresivitatea vocii, în timp ce Bianca Sârbu va fi cel mai bun prieten al său din culise şi de pe scena de la „Te cunosc de undeva!”, Liviu Vârciu.

 

CASTIGATOR TE CUNOSC DE UNDEVA 2017: Ce anume însă le-a dat bătăi de cap celor zece concurenți – Sore, Ruby, Bianca Sârbu, Biu Marquetti, Anda Adam, Alex Vasilache, “Cuza”, Daniel Max Dragomir, Liviu Vârciu și Andrei Ștefănescu -, în cele 15 săptămâni de show, dar și care le-au fost obiceiurile înainte de a urca pe scenă, spun chiar ei, în cele ce urmează: 

Ce obiceiuri ai inainte de a urca pe scena de la “Te cunosc de undeva!”?

De fiecare dată când sunt în backstage, îmi place să vorbesc și să glumesc cu colegii de la sunet, de la making of. Mă relaxează. Deja ne-am împrietenit și e o încălzire bună pentru scenă. Și, fix înainte să intru în lift, schimb câteva cuvinte de încurajare cu Lulu, directorul muzical.

 Ce anume ți-a dat bătăi de cap in acest sezon, la „Te cunosc de undeva!”? Cu ce anume nu te-ai putut obisnui?

Bătăi de cap?… hmmm. Personajele masculine, pentru că nu m-am simțit niciodată foarte în personaj atunci când am făcut un travesti. Consider că nu mi se potrivesc J

Care au fost personajele pe care le-ai imitat cel mai bine, din punctul tau de vedere? Dar cele care nu ti-au iesit sub nici o forma?

Cred că în top 3 la mine intră Adele, Paloma Faith și Miley Cyrus. Iar ultimele locuri sunt ocupate de Pepe, Smiley și Temișan. 

 

Anda Adam

 

Ce obiceiuri ai inainte de a urca pe scena de la “Te cunosc de undeva!”?

Mereu vocalize, pentru că nu intru niciodată în scenă neîncălzită. Și întotdeauna îmi fac cruce înainte…  ca să dea Domnul să iasă bine :))

Ce anume ți-a dat bătăi de cap in acest sezon, la „Te cunosc de undeva!”? Cu ce anume nu te-ai putut obisnui?

De data asta nu mi-a mai dat nimic bătaie de cap. Le știam pe toate pe dinafară și eram deja familiarizată cu absolut tot. Am încercat în schimb un lucru nou: mi-am dat în cap cu spray negru… și am avut ceva emoții, recunosc, pentru că stând câteva ore bune cu acel negru în cap, mi-a fost teamă că nu se va mai lua de pe părul meu blond :)))… Oricum, am insistat ceva ca să scap definitiv de acea culoare, a trebui să mă șamponez de patru-cinci ori.

Care au fost personajele pe care le-ai imitat cel mai bine, din punctul tau de vedere? Dar cele care nu ti-au iesit sub nici o forma?

            Mi-au ieșit bine Bonnie Tyler, Mary J. Blige, Stela Popescu și Alicia Keys. Au fost personaje mănușă pentru mine și sunt fericită că rulețica mi le-a dat! Au fost și provocări pentru mine, în același timp, dar și transformări reușite.

Complicat și greu de ajuns aproape de original a fost David Bisbal. Nu a ieșit rău, dar atât a fost maximum cât s-a putut, și fizic, și vocal, și în spaniolă, și cu 100 de cuvinte pe secundă J).

 

Biu Marquetti

 

Ce obiceiuri ai inainte de a urca pe scena de la “Te cunosc de undeva!”?

Beau un pahar cu apă, la temperatura camerei, fiindcă de fiecare dată, de la emoții,  mi se usucă gâtul. Apoi, îmi fac semnul Crucii, ca să iasă totul cât se poate de bine.

Ce anume ți-a dat bătăi de cap in acest sezon, la „Te cunosc de undeva!”? Cu ce anume nu te-ai putut obisnui?

Machiajul, atunci când trebuia să fiu făcută albă. Era prea multă pudră pe mine. Și lentilele de contact… Îmi irită ochii foarte tare, aproape nu văd nimic.

Care au fost personajele pe care le-ai imitat cel mai bine, din punctul tau de vedere? Dar cele care nu ti-au iesit sub nici o forma?

Cele mai bune, din punctul meu de vedere, au fost Matilda Pascal Cojocărița, Amara la Negra, Melanie Thorton, Coumba Gawlo și Donna Summer, sub nici o formă nu mi-au ieșit Delia, David Lee Roth sau George Harrison.

 

Bianca Sârbu

 

Ce obiceiuri ai inainte de a urca pe scena de la “Te cunosc de undeva!”?

Fac vocalize în baie la greu

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Ce gest au făcut colegii Raisei, fetița omorâtă de polițist pe trecerea de pietoni, în ziua absolvirii. Mama ei a reacționat
Bzi.ro
Iulia Albu are casă de 1,2 milioane de euro, dar mobila e reciclată! „Unele piese le-am găsit la gunoi!”
Fanatik.ro
Ce au pățit doi români în timp ce se întorceau din vacanța în Turcia. Situație neașteptată la graniță: “Caut un avocat”
Capital.ro
Decizie pentru proprietarii de mașini pe motorină. Se achită obligatoriu. Majorare de azi, 19 iunie
Playtech.ro
Pentru ce pot fi folosiți banii din fondul de rulment. Ce nu are voie administratorul să facă cu ei
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Se pregătește America să lovească instalația nucleară Fordo din Iran? Mișcările militare care sugerează o posibilă escaladare
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Jador, adevărul despre drugtestul pozitiv din urmă cu o lună. Ce ar fi consumat, de fapt, manelistul: „Mi-a dat Bogdan...”
Spynews
Ozana Barabancea, testată pozitiv la COVID-19! Cum se simte cântăreața: „Să mă învăț să mai stau și acasă”
Evz.ro
Șoc în PNL. Un cunoscut primar a murit fulgerător. Legătura cu Iliescu
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
Cum arată acum Mariana Bitang, la 62 de ani! Apariție rarisimă a „Doamnei de Aur” a gimnasticii românești
kanald.ro
Solstițiu de vară 2025: Pe ce dată pică cea mai lungă zi din acest an
Cancan.ro
Cum a apărut îmbrăcată această tânără din Iași la Bacalaureat. Colegii au crezut că vine direct din club
Playsport.ro
Români lăsați fără aur la vamă în Bulgaria: „Vameșii au zis că e o lege nouă, ai voie doar...
Capital.ro
Elena Udrea a renunțat. Cutremur din închisoare. Deznodământul care șochează România
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Cum arată Sandra Izbașa la 35 de ani. Campioana s-a retras de mai bine de un deceniu
stirilekanald.ro
Profesoară de 30 de ani, arestată după ce a sedus un elev de 15 ani! Ar fi întreținut relații intime cu minorul chiar în incinta școlii
Se întoarce Călin Georgescu?! Anunțul răstoarnă România
MediaFlux
Locuri de muncă în Europa pentru români: salarii mari și posturi variate. Află cum poți aplica
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Limitele delicate ale consimțământului în societatea românească contemporană