Nicolae Bădălău: Eu nu am auzit pe nimeni aseară cerându-i demisia lui Grindeanu

Preşedintele executiv al PSD, Nicolae Bădălău, susţine că la şedinţa de luni seară de la partid el nu a auzit pe nimeni care să-i ceară demisia premierului Sorin Grindeanu, precizând însă că partidul a descoperit ”extrem de multe” probleme la Guvern şi că prim-ministrul este cel care îşi asumă întregul Cabinet.
Filip Stan
13 iun. 2017, 11:49
Nicolae Bădălău: Eu nu am auzit pe nimeni aseară cerându-i demisia lui Grindeanu

”Nu. Aseară am avut o discuţie pe programul de guvernare cu premierul foarte constructivă, CEX-ul urmând să hotărască (…) Eu nu am auzit lucrul acesta (să i se fi cerut demisia premierului – n. r.). Poate eram ieşit din sală, dar eu nu am auzit asta. A fost o analiză pe programul de guvernare şi cu parte politică şi cu tehnicieni”, a declarat Nicolae Bădălău întrebat dacă în şedinţa de luni seară i-a fost cerută demisia premierului Sorin Grindeanu.

Întrebat câţi dintre miniştri au picat testul evaluării în cadrul partidului, Bădălău a spus că nu ştie asta, dar a precizat că au fost depistate ”extrem de multe” probleme şi nerealizări ale Guvernului.

”Mă întrebaţi un lucru pe care nici eu nu-l ştiu. Eu nu dau teste cu premierul. Noi discutăm lucruri serioase, discutăm pe programul de guvernare. Sunt, într-adevăr, nerealizări. Suntem cu destule probleme ieşite din grafic. Până la urmă, premierul îşi asumă întreg guvernul”, a mai spus Bădălău.

Întrebat în continuare la ce ministere au fost depistate respectivele probleme, preşedintele executiv al PSD a spus că la ”Finanţe, Agricultură, Transporturi”. ”Sunt destule”, a adăugat el.

”Inclusiv la agricultură?”, au insistat jurnaliştii. ”Inclusiv”, a confirmat Nicolae Bădălău.

Citeşte şi: Criză politică, cadou de ziua preşedintelui: Liviu Dragnea i-a cerut demisia lui Sorin Grindeanu, premierul refuză

DailyBusiness
Daniel David NU crede profesorii că vor boicota activitatea didactică! „Ce vor să facă?”
Spynews
Vremea se schimbă radical în aproape jumătate de țară. Furtuni violente lovesc România | HARTA
Bzi.ro
Imagini rare cu fiul lui Mircea Badea și Carmen Brumă. Vlad, în vârstă de 11 ani, surprins în vacanța din Tenerife
Fanatik.ro
Mircea Lucescu i-a anunțat pe jucători la prânz ce prim 11 va intra pe teren în Cipru – România. Mulți au rămas fără cuvinte!
Capital.ro
Vasile Blaga a dezvăluit totul. Adevărul despre relația lui Traian Băsescu și Elena Udrea: Și-a dorit multe
Playtech.ro
Cum a apărut Kate Middleton în public, după controversa cu părul blond? Un alt detaliu uluitor a atras atenţia
Adevarul
Merită să cumperi vechime în muncă? Pensia socială este cu 268 de lei mai mare decât asigurarea retroactivă
wowbiz.ro
ULTIMĂ ORĂ! Un bărbat a tras cu arma pe terasa unui restaurant! Peste 6 victime până în acest moment! Atacatorul nu a fost prins! Primele detalii despre ucigaș și incident
Economica.net
O nouă eră pentru Dacia electrică
Prosport.ro
FOTO. Maria Sharapova şi-a înnebunit fanii cu apariția în costum de baie
kanald.ro
Criză politică în Franța, după ce Guvernul Francez a căzut
Cancan.ro
Delia, schimbare radicală: artista vrea să devină mamă! 'Când i-am văzut pe…
iamsport.ro
ȘOCANT! Cum au fost sifonate sume uriașe de bani de la CFR Cluj: 'O mare țeapă!' / 'Vreo 15.000.000 de euro mutaseră'
MediaFlux
Vești bune! O nouă finanțare pentru români!
stirilekanald.ro
VIDEO Criză politică în Franța, după ce Guvernul a rămas fără susținere în Parlament. Emmanuel Macron va numi un nou prim-ministru "în următoarele zile”
substantial.ro
Majoritatea oamenilor nu știu că usturoiul crud pe stomacul gol are o asemenea putere…