Jurnalistul Cristian Matos s-a spânzurat cu cureaua. Care a fost ultima postare pe Facebook

Cristian Matos  – jurnalist și fost consilier personal al deputatului PNL Romeo Nicoară, și-a pus capăt zilelor într-un mod crunt: s-a spânzurat cu cureaua de la pantaloni pe un pod din județul Alba. 
Filip Stan
05 iul. 2017, 12:51
Jurnalistul Cristian Matos s-a spânzurat cu cureaua. Care a fost ultima postare pe Facebook

Cristian Matos, jurnalist și fost consilier personal al deputatului PNL Romeo Nicoară, s-a sinucis. Bărbatul a fost găsit spânzurat cu cureaua de la pantaloni pe un pod din județul Alba.

Jurnalistul Cristian Matos le-ar fi spus apropiaților că merge să facă o excursie în Munții Apuseni. Nu se cunosc motivele pentru care acesta a decis să își pună capăt zilelor.

De numele său se leagă atacuri virulente la persoane care au ocupat funcții de conducere în politica și administrația județeană din Satu Mare, precum Adrian Ștef sau Mircea Govor, care erau țintele sale predilecte. Au intrat în colimatorul lui Matos și anumiți șefi de servicii publice deconcentrate. 

Ultima postare pe Facebook a lui Cristian Matos a fost legată de iubita sa.

„Pentru toţi cei care aseară au râs de ce i-au făcut iubitei mele..vă gărantez că o să preferaţi să răspundeţi în faţa justiţiei şi nu a mea…Hristoşi să fiţi nu o să scăpaţi…nici în mormânt….vă scot cu dinţii!!!!”, a scris acesta, duminică, 2 iulie, pe Facebook.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Andrei Nicolescu, anunț șoc pentru suporterii lui Dinamo: „Schimbarea acestei sigle noi este un proces care estimez că va dura între 14 și 18 luni! Exclusiv
Capital.ro
Elena Udrea, în culmea fericirii. Trăiește cele mai frumoase momente alături de Adrian Alexandrov și Eva: Încă un moment de bucurie
Playtech.ro
Oraşele europene care reduc viteza la 30 de km/h în localitate. Ce înseamnă asta pentru trafic şi timpul şoferilor
Adevarul
„Autostrada cu tuneluri”, la doi ani de la startul lucrărilor. Ce a mai rămas de construit din tronsonul Margina - Holdea
wowbiz.ro
Cum a reușit, de fapt, să supraviețuiască Alexandru două nopți în pădure. Tatăl micuțului dezvăluie detalii cutremurătoare
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O adolescentă de 15 ani și-a pierdut viața după ce a căzut de pe terasa unui bloc aflat în reabilitare, în Sectorul 2 al Capitalei
iamsport.ro
Fostul medic al naționalei l-a numit pe membrul Generației de Aur ”cel mai dificil” jucător cu care a lucrat: ”Extrem de prețios! Iubirea față de propria persoană...”
MediaFlux
Horoscop 18 mai. Oportunități financiare mari și progrese în relații importante pentru viitor. Zodiile care dau lovitura
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi